Bildiğimiz gibi yıl 2016, klasik sözleri bi kenara bırakalım. Yıl olmuş bilmem kaç, halen oynanan bu çirkin oyunlarla toplumsal ayrışmaya gidiyoruz demeyeceğim.

Evet yıl 2016. Bu ülke son dönemlerinde kanlı bir şekilde sağ ve sol ayrışmalar gördü. Yeri geldi sağ, sol, kominist, devrimci, ülkücü… hâlâ saymaya gerek var mı? Biz değilmiydik bu acıları çeken. Bu oyunların piyonu.

İnsan oğlunun fıtratında mı vardır bilmem. Hani derler ya Amerika’yı yeniden keşfetmeye ne gerek var. Acılar ortada, oyunlar ortada. Biz ise halen –ne yazık ki- bir çok ülkede ve millette olan toplumsal bir ayrışma yaşıyor.

Son günlerde Sosyal Medyada ve farklı kanallar aracılığı ile Avrasya Tüneli için düzenlenen anket çalışması maşa olarak kullanılarak, Cennet Mekan Sultan Abduhamit Han Atamız ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Atamız arasında bir anket, oylama ve hakaret içerikleriyle prim kazanmaya çalışan saygısız, milliyetsiz, kişiliksiz bireyler türedi!

Her zaman ki kadar çirkin, her zaman ki kadar yavaş. Bir kısım Osmanlı İmparatorluğun’u yok sayıyor. Bir kısım Türkiye Cumhuriyeti’ni. Daha Doğrusu Cennet Mekan Sultan Abduhamit Han Atamız ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Atamız’ı yok sayarcasına, yavaş bir şekilde insanlarımızda bilinçaltında ayrışmanın temellerini oluşturuyorlar.

Onlar değil miydi bu vatan için ömürlerini feda eden. Onlar değil miydi bilimi öne çıkaran.

İlim, Bilim, Adalet, Vatan, Birlik ve boyundurluk kabul etmeyen.

Eeee. O halde? Peki biz neden  Tıpkı Maraş olaylarında ki gibi Sağ-Sol’un bir varyasyonu olan Abdulhamit Han ve Mustafa Kemal Atatürk olarak ikiye ayırılıyoruz?

Bakıyorum bazı cahiller Hanımız, Bazıları Atamız için ağızlara dahi alınmayacak üslupta sözler edebiliyorlar. Hani bu ülke özgür değil ya? Özgür olmadığı için mi hakaret edebiliyorlar?

Düşünün dostlar, kardeşler. Düşünün ki; bu oyunu bozun.

Bu iş AKP, CHP, MHP .. değil. Bu işde bir iş var deyin yüce milletim.

Siz ki cahillerden olmayın. Onlara müsama göstermeyin, imkan vermeyiniz. Bu suça ortak olmayın.

Evlatlarımız sınırda, nöbette, görevde canlarını ortaya koymuşken!!!

Hatırla, Düşün!

Bu vatan kızıla boyandı yüce millet. Ne demiş M. Akif “ Hatırla Altında Binlerce Kefensiz Yatanı”

Biz bu değildik. Biz bu olamayız. 1939’dan beri kafamızı yerden kaç defa kaldırıp göğe baktık. Buyrun sayın. Üzülerek söylüyorum sayabileceğimiz kadar az.

Bu vatan’da kaç defa daha kardeşi kardeşe katlettirecekler. Buna dur de!

Devletinin projesinin, Halkının ayrışmasına kullanılmasına müsade etme. Dolar yükselmiş, ABD seçim yapmış. Vb… olaylara pür dikkat kesilmişken ayrışma, bölünme. Bir ol.

Vatan Bir, Bayrak Bir, Devlet Bir.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here