Kudüs'ün doğusundaki Silvan beldesinde çıkan çatışmalarda bir Filistinli, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu ağır yaralandı. ( Anadolu Ajansı - Gülşen Topçu )

Kudüs’ün doğusundaki Silvan beldesinde çıkan çatışmalarda bir Filistinli, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu ağır yaralandı.

KUDÜS (AA) – Kudüs’ün doğusundaki Silvan beldesindeki çatışmalarda bir Filistinlinin, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu ağır yaralandığı bildirildi.

-İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri protesto edildi
-Hamas ve İslami Cihad’dan İsrail’e uyarı
-Eski Kudüs 4 gündür abluka altında
-İsrail polisi Aksa’nın kapılarına metal dedektörleri kurdu
-İsrail polisi Kudüs Müftüsü’nü gözaltına aldı
-Filistinliler Cuma namazını sokakta kıldı
-3 Filistinliyi öldüren İsrail polisi Mescid-i Aksa’yı kapattı
Filistin Kızılayı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bir gencin Silvan’da çıkan çatışmalarda ağır yaralandığı belirtildi.

Kudüs’teki El-İseviyye, Surbahir, Ebu Dis bölgeleri ile Şufat Kampı’nda da İsrail askerleri ile Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Filistinlilere gerçek ve plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz bombası kullanarak müdahale etti.

Öte yandan, “Vadi Hulva” Bilgi Merkezinden yapılan açıklamada, bir grup İsrail askerinin Kudüs’teki El-Makasıd Hastanesini bastığını duyuruldu ancak şu ana kadar hastanede tedavi gören yaralıların gözaltına alındığına dair bir bilginin kendilerine ulaşmadığı kaydedildi.

Muhabir: Gülşen Topçu

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here