İşte Akdeniz Üniversitesi Hastanesi K Blok !

SOSYAL MEDYADAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

K BLOK

Akdenizin incisi Antalya’ya yakışan, çağın ötesinde , Akdeniz Üniversitesi Hastanesi K Blok Tıbbi Onkoloji ve Kemoterapi Ünitesindeyiz.

K Blok , acıların en yoğun yaşandığı Tıbbi Onkoloji biriminin Kemoterapi Ünitesidir. Üniversitenin muhteşem bahçesinde yer alan 3 katlı bağımsız bir yapı….

K Blok’ ta duygunun , sevginin , dayanışmanın , temizliğin , manzaranın ve sayamayacağınız kadar güzelliğin bir arada bulunması mümkün.

Saatlerce kolunuzda kemoterapı cihazı ile vakit nasıl mı geçiyor ?

Yaşam Kalitesini Destekleme Programı kapsamında yürütülen Sanat Atölyesi çalışmaları ile….

Bu çalışmalar , K Blok’ u çok özel bir konuma getiriyor….

Prof. Dr. Mustafa SAMUR Tıbbi Onkoloji Kemoterapi Merkezi ( K Blok ) ;

Manzaralı cam terası , kafeteryası , dev akvaryumu , kemoterapi alırken hastaların uzanabileceği şezlongları ile beş yıldızlı bir tesis….

Önünüzde palet fırça resim yaparken , gönüllü müzisyenlerin nağmeleri sizi bir yerlere götürüyor. Yüzünüzdeki birazcık hüzüne bile tahammülü olmayan beyaz melekler…hemşireler…sevgi ve güven veren bilgelikleri ile her biri ayrı ayrı teşekkürü hak ediyorlar….

K Blok ;

Bu merkezin kurulmasının ilginç bir hikayesi var .

Prof.Dr Mustafa ÖZDOĞAN ‘ ın hocası Prof. Dr Mustafa SAMUR bir onkolog ve kanser hastası…Bu talihsiz olay neticesinde hayatını yitiren Prof. Dr Mustafa SAMUR hocasının anısına bu binayı hayata geçiren Prof. Dr . Mustafa ÖZDOĞAN hocaya binlerce teşekkürlerimiz ile….

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here