ANKARA (ANKA) – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile KHK’larla kapatılan medya kuruluşlarının eski personeli 54 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Başsavcılık ayrıca Bylock kullandığı tespit edilen 13 ilde 105 eski emniyet mensubu hakkında da gözaltı kararı aldı

Edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen kamu kurum ve kuruluşlarındaki FETÖ/PDY’ye ilişkin soruşturma kapsamında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı personeli 20 kişi ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle kapatılan medya kuruluşlarının eski personeli 34 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Gözaltı işlemlerinin bu sabah itibariyle başladığı belirtilirken, hakkında gözaltı kararı verilen 54 kişinin Bylock kullanıcısı olduğu öğrenildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı personelinden hakkında gözaltı verilen 20 kişiden 6’sının faal olarak çalışan, diğerlerinin ise daha önce ihraç edildiği ifade edildi.

Ayrıca Başsavcılık tarafından Bylock kullandığı tespit edilen 13 ilde 105 eski emniyet mensubu hakkında gözaltı kararı verildi. Haklarında gözaltı kararı verilenlerin tamamın ihraç edildiği, şüphelilerin 67’sinin polis, 4’nün başpolis, 21’nin komiser yardımcısı, 3’ünün başkomiser, 3’nün komiser, 6’sının Emniyet Müdürü, 2’sinin ise Emniyet Amiri olduğu öğrenildi. (ANKA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here