FACEBOOK SAYFAMIZDAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada ve özellikle whatsApp aracılığı ile kişilere gönderilen ”ÇOK ACİL VE ÖNEMLİ” başlıkllı mesajda Keskinoğlu Yumurtalarını almayın mesajı tüketicileri korkuttu.

Mesajda;

“Keskinoğlu markalı yumurta almayın sakın. Çorum’da üretiliyormuş, bugün bütün tavukları imha etmişler. Virüs varmış. Türkiye’nin her yerine gönderiliyormuş. Çevrenizdekileri de bilgilendirin, kesin bilgi bu hafife almayın. Üreticisi tanıdığım, çiftliği kapandı bugün.Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğünün kesin bilgisidir”denilmekte.

Şirket çalışanınca whatsApp hattımıza gelen bilgiler doğrultusunda Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan görüşme neticesinde Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’nün konu ile ilgisinin ve bilgisinin olmadığı açıkça anlaşılmış ve Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’nce yalanlanmıştır.

Ayrıca Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Kamuoyunu Bilgilendirme Amaçlı bir resmi yazıda yayınlamıştır.

İŞTE O YAZI

Ayrıca Şirket yaptığı yazılı açıklamada bu paylaşımın asılsız olduğu Yumurta Kimlik Kartı uygulaması sayesinde üretilen ürünlerin her birinin üzerinde yazan takip numarası ile http://www.keskinoglu.com.tr/izleme/yumurta.asp adresinden tüm üretim bilgilerinin sorgulanabileceğini bildirdi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here