Hollywood'un Oscar ödüllü muhalif yönetmeni Moore, Trump karşıtı tek kişilik oyunuyla Broadway yıldızı oldu. ( Anadolu Ajansı - Selçuk Acar )
Hollywood’un Oscar ödüllü muhalif yönetmeni Moore, Trump karşıtı tek kişilik oyunuyla Broadway yıldızı oldu.

NEW YORK (AA) – ABD Başkanı Donald Trump’ı en sert eleştiren isimler arasında bulunan Oscar ödüllü belgesel yapımcısı yönetmen Michael Moore, Trump karşıtı oyunuyla Broadway’de sahneye çıkıyor.

Siyasi ve sosyal temalı belgesel filmleriyle tanınan muhalif yönetmen Moore’un yazıp oynadığı tek kişilik oyun, “The Terms of My Surrender”in özel gösterimi gerçekleştirildi.

Moore, oyununda tüm Cumhuriyetçi Partililere karşı olmadığını gösterirken Barack Obama döneminde kabul edilen, “Obamacare” olarak anılan Sağlık Reformu Yasası’nın iptali için Trump’a verdiği desteği çeken Arizona Senatörü John McCain’i bu tavrından dolayı övdü.

Moore, yaptığı açıklamada, “Oyun, Trump yönetimi altındaki ülkenin siyasi iklimine mizahi bir bakış getiriyor.” dedi.

Perdelerini resmi olarak, 10 Ağustos’ta Broadway’deki Belasco Tiyatrosu’nda halka açacak olan oyun, 22 Ekim’e kadar devam edecek.

Tony Ödüllü Michael Mayer’in yönettiği 90 dakikalık oyunun biletleri, 29 dolar ile 159 dolarlık fiyat aralığında satılacak.

Muhabir: Selçuk Acar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here