ANKARA (ANKA) – Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, “Emlak vergisinin gerçekçi ve sağlıklı bir şekilde olmayıp, haksız ve yüksek tutarda belirlendiğini düşünen yurttaşlar 7 Eylül 2017 tarihine kadar vergi mahkemesine itiraz davası açabilirler” dedi.

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar, yaptığı açıklamada vatandaşlara çok yüksek oranda emlak vergisi yansıtıldığına ilişkin derneklerine yoğun şikayetler geldiğini ifade etti. Çakar, konunun uzmanları tarafından, emlak vergisine ilişkin gerekli inceleme ve takdirin gerçekçi ve sağlıklı bir şekilde yapılmadığının belirtildiğini bildirdi.

Kottaki daire sahiplerinin de binanın üst katlarındaki daire sahiplerinin ödediği tutarda emlak vergisi ile aynı tutarda tapu harcını ödediklerini örnek gösteren Çakar, emlak vergisinin gerçekçi ve sağlıklı bir şekilde olmayıp, haksız ve yüksek tutarda belirlendiğini düşünen vatandaşların 7 Eylül 2017 tarihine kadar vergi mahkemesine itiraz davası açabileceğini belirtti.

-“HERKESİN DAVA AÇMASINA GEREK YOK”-

Emlak vergisine itiraz için bir aylık süre olduğunu ifade eden Çakar, herkesin dava açmasına gerek olmadığını, aynı cadde ya da sokakta oturan bir kişinin dava açıp kazanması sonucunda orada oturan vatandaşların da bu karardan yararlanabileceğini ve insanların birlik olup hareket etmeleri gerektiğini kaydetti. (ANKA)

(HM/HND)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here