FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  Kadın nedir? Sizin gözünüzde, mal mı,yada bir eşya, belki de köle  bunun hiçbir zaman tarifi olmayacak, vasıfsız bir işçi misali,ne yaptığının kıymeti bilinir nede onu adamdan sayan biri olur etrafında .

 İnsan oğlu o kadar nankör ki ne elindekinin nede yanındakinin kıymetini bilir taki onu kaybedip yokluğunda perişan olana kadar.

                Yazık ! neden biliyor musunuz ? Toplum öyle bir cehalete girmiş ki kaçıncı yüzyılda olursak olalım, beynini ve düşüncelerini değiştirmediği sürece daha da doğrusu, kadına olan bakış açısı değişmediği sürece hiç bir zaman cehaletten kurtulamaz.

           Kadın, ne bir mal nede bir eşya, nede siz erkeklerin kölesidir.

Anneniz eşiniz, kızınız, kız kardeşiniz bunlar size ait olan  emanetlerdir. Vatan ve Bayrak deyip göğsünü  germeyi biliyorsan! Anam bacım ve kızım demeyi bileceksin, emanetine sahip çıkacaksın.

                Bir kadını elde edebilmek için, önce kırk takla atıp türlü şekillere girip sevimli görünmeye çalışıyorsunuz  peki neden? Bu soruyu hiç sordunuz mu kendinize amaç ne ortaya konulan bir bahis mi yada başkalarına karşı kendini ispatlamak mı? nedir yani bu soruyu eşiniz size sorsa ne cevap verirdiniz? Keşke bu yaptıklarınızı bir ömür eşinizi kaybetmemek için yapsanız emin olun daha çok kıymeti olurdu.

                 kadının istediği tek bir şey vardır o da sadakat bunu yapa bilmek zor olmasa gerek onun size gösterdiği saygı ve sevgiyi sizinde ona göstermenizi ister, saksıya ekilen bir çiçeği düşünün iki gün su verme ne hale geliyor tekrar onu canlandırmak için günlerce uğraşırız peki neden? Sevdiğimiz için vaz geçmediğimiz için bunun başka açıklaması varsa onu da ben bilmiyorum demek ki.

                Sevginizi göstermekte bencil olmayın karşınızdaki insan robot değil oda bir can taşıyor onunda bir kalbi, tutulmayı bekleyen elleri ve gerçekten sevilecek  bir yüreği var.

Aynı yastığa baş koyduğunuz nefesin, kıymetini bilin başkasına verdiğiniz değeri eşinize verin düştüğünüzde yanınızda bir tek o insan olur başkası değil işine gelmeyenler için şu yazılanlar boş aslında bu böyle gelmiş böyle gider deyip sayfa değiştirir.Yada her zamanki klasik cümle kadın varken şeytana  gerek yok.

                Amma velakin  Atalarımız her zaman şunu söyler

            ” NE VERİRSEN ELİNLE ODA GELİR SENİNLE”  olay budur yani anlayana,

Ne mutlu ki şu dünyadan vicdanı rahat ayrılıp,kul hakkı yemeden gide bilene….

                                                                                                                                                                           Nazan AKMAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here