KARABÜK İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN(TIKLAYINIZ)

TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü Karabük Ülkü Lojistik Müdürlüğüne belirsiz süreli (daimi) iş sözleşmesi ile çalıştırılmak üzere;Tren Teşkil İşçisi olarak 4 kişi alınacak

TREN TEŞKİL İŞÇİSİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR

1-)Lise ve Dengi Okulların (Raylı Sistemler İşletme,Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik,Raylı Sistemler İnşaat,Raylı Sistemler Makine,Raylı Sistemler Mekatronik) bölümlerinden mezun olmak

2-) 2016 Yılında yapılan KPSS Sınavına katılmış ve KPSS P94 puan türünden en az 60 almış olmak

Tren Teşkil İşçisi olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, TCDD  TAŞIMACILIK A.Ş web sitesinde yer alan görev tanımlarını okumaları ve çalışacağı işyerini görmeleri kendileri açısından faydalı olacaktır.

1.Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecektir.

2.İŞKUR’ da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların ilanda belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

3.Evrak teslim tarihi ve yeri; İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alacak adayların, İŞKUR tarafından bildirilen adreslerine iadeli taahhütlü postayla bildirilecektir. Ayrıca, www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitesinde ilan edilecektir.

4.Sözlü sınav tarihi ve yeri; İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alacak adaylara evrak tesliminde tebliğ edilerek veya İŞKUR tarafından bildirilen adreslerine tebligat gönderilerek bildirilecektir. Ayrıca, www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitesinde ilan edilecektir.

5.İşgücü taleplerine başvurup,  İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için TCDD TAŞIMACILIK A.Ş  web sitesinde yayınlanacak ve adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen tarihler arasında;

 -Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

-TC Kimlik numarasının yazılı olduğu Adli Sicil Kaydı (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacaktır. Adli sicil kaydı bulunanlar adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararını getirecektir.),

-Öğrenim Belgesi, Askerlik Durum Belgesi, (Terhis, tecil, bedelli veya muaf olduğunu belirtir belge),

-2016 KPSS sonuç belgesi evrakların fotokopisi ile

-TCDD TAŞIMACILIK A.Ş web sitesinde yayınlanacak 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak TCDD TAŞIMACILIK A.Ş Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Gar/ANKARA adresine gelerek teslim edecektir.

 -Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

6.Adaylar yapılacak sözlü sınavında sınav kurul üyelerince;

 beceri alanında 50 puan üzerinden, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim (%10), mesleki yapı malzemeleri (%20) ve teknik konulardan (2 soru %20) olmak üzere mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” gereğince, yapılan değerlendirme sonucunda komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların ortalamasının %30`u, KPSS puanının %70`i alınarak başarı puanı ve sıralama belirlenmektedir.

7.Yapılacak sözlü sınavı sonucunda başarılı olan tren teşkil işçilerinden, ayrıntılı olarak;

Tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinde yaptırılan tarama testi. (Alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığını tespit etmek amacıyla yapılan testtir). Tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odiyometri incelemede saf ses ortalaması 500, 1000 ve 2000 frekanslarının ortalaması 0 – 30 dB olmalıdır.) belirtilmiş şekilde sağlık kurulu raporu istenecektir.

Bu raporlar TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup belirleyiciler tarafından değerlendirilip çalışabilecekleri grup belirlenecektir.

Grubu uygun adaylar  psikoteknik muayenesine gönderilecektir. Psikoteknik raporu uygun olan adayların ataması yapılacak, grubu uygun olmayan ve psikoteknik sonucu yetersiz görülen adayların ataması yapılmayarak yerine yedek aday çağrılacaktır.

8.TCDD TAŞIMACILIK A.Ş Teşekkülünde görev alacak Tren Teşkil İşçileri 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır.

9.İşe başlayan Tren Teşkil İşçilerinin deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş sözleşmesi fesih edilecektir.

10.Sözlü sınavını asıl kazanan adaylar Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucunda işe başlatılacaktır.

11.Ataması yapılan adaylar, atandığı işyerinde en az 5 yıl çalışacak, bu süre içerisinde nakil isteyemeyecektir.

12.Ataması yapılan adaylar, vardiyalı olarak 24 saat esasına göre gece gündüz çalıştırılabilecektir.

13.Ataması yapılıp, işe başlayan adaylarda, 7 yıl içerisinde 4857 sayılı İş Kanununun 25 inci maddesinin II inci fıkrasına göre iş sözleşmesi feshedilenler ile istifa suretiyle ayrılanlarda görmüş oldukları eğitim, kurs, staj vb. eğitim programları süresince aldıkları ücretin ve eğitim programı sürelerine ait maliyetin güncel olarak hesap edilerek ½ sini tazminat olarak geri alınır.

Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSS P94′ ten en az 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

NOT:BU İLANA KİŞİSEL DURUMU “NORMAL” OLANLARLA BİRLİKTE “TMY (TERORLE MÜCADELEDE YARALANAN)” OLANLAR DA BAŞVURABİLİR.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here