Karabük’te Akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini sözünün ispatı gibi bir olay yaşandı.

İddialara göre bir restaurantta aşçılık yapan Engin ÇETİN akrabaları tarafından borç batağına saplandı.

KARABÜK SAYFAMIZI BEĞENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Engin Çetin 2014’ün kasım ayında evine gelen ve aynı sitede oturan dayısı A.P’nin,şirket kurmak istediği ancak bankalarda sıkıntısı olduğu için  bunu yapamadığı ve kendisinin(Engin Çetin) üzerine şirketi kurmak istediklerini söylemesi üzerine zor günler başlamış oldu.

Kurulacak şirkette demir çelik ve inşaat malzemeleri satacağını söyleyen dayısına inanan ve dayısının oğlu M.S.P’ye vekalet veren Çetin,dayısının dolandırıcılık,sahte fatura ve sahte evrak düzenlemeden dosyalarının olduğunu iddia etti.

2016 Yılı Şubat ayında Karabük Savcılığına suç duyurunda bulunduğunu belirten Çetin,Dayısının çalıştığı iş yerine gelerek çıkarmaya çalıştığını,evine gelerek tehdit ettiğini ve bu nedenle uzaklaştırma kararlarının çıktığını ifade etti.

Ölümle tehdit edildiğinide sözlerine ekleyen Çetin’Karabük’te gezdirmeyeceğiz diye tehdit mesajları var,şuan arkama bakarak geziyorum,nereden neyin geleceğini bilemiyorum.’’diyerek bir süre sonra kapatılan bu şirketin incelendiğini kaydetti.

Benden sonra okuması yazması olmayan dedemin(79) üzerine Kastamonu’da şirket kurdu,Karabük’te birkaç kişi dolandırdılar insanları mağdur ettiler’’ iddialarında bulunan ve dayısının 150 bin liralık arabayla gezip hayatını yaşadığını söyleyen Çetin ;

”Ben bankaya para dahi yatıramıyorum,üzerime araba dahil hiç bir şey alamıyorum,Şirketten hiçbir karım olmadan borçlandım ve 1,5 milyon icra geldi.Kestikleri faturaların vergilerini vermedikleri için vergi borcu geldi.’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here