FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YENİ YILDAN DİLEKLER

Sevgili dostlar yeni yıla girmiş bulunmaktayız. Öncelikli olarak önümüzdeki günler- yıllar için huzur ve barış dolu olmasını diliyorum .
Ben 2017 ye giderken şu bizim evdeki bulaşıkları da götür, 2018 e de gelirken bir yat getirirmisin? Malum çoluk çocuk tatil zor oluyor böyle demiştim.
Sabah ilk işim mutfağa koşmak oldu. Tam bir fiyasko! hala hayal kırıklığı içindeyim .
Yat içinse bütün 2018 yılı içinde bekleyeceğiz artık.
Sizde durumlar nasıl ? Yat-kat ikisini bir arada isteyenler, benzini bitmeyen araba, gelirim giderimden fazla olsun diyenler sizde durum nedir? var mı bir gelişme?
Ha unutmadan birde hepsini birden isteyenler vardı… Para saymaktan yorulmak isteyen arkadaş sen alemdesin ? Başladın mı işe…
Görünen o ki şimdilik beklemedeyiz.
Şimdi ben şu yat işine bir el atayım. Nasıl olur diye bir düşüneyim dedim. İnternette baktığım bizim sınıf için bir yat fiyatı bir milyon Türk Lirası. Asgari ücretli çalışan olsam 2018 yılı asgari ücreti 1603 Türk Lirası oldu. Diğer şartların sabit kalacağını varsayarsak Yaklaşık olarak elli iki yıl bir fiil çalışıp hiç harcamazsam bu yat parasını biriktireceğim . Hımm bi düşüneyim. Ortalama bir memur maaşının üç bin Türk Lirası diyelim yirmi sekiz yıl kadar bir sürede bu parayı biriktirecek. Peki ya diğer ihtiyaçlar?
Neyse bırakalım bu hesabı pek olası görünmüyor. Henüz anlamayanlar için söylüyorum bunların hepsi bir hayal bile değil arkadaşlar gerçeklere dönelim.
Dünya nüfusunun milyonda biri bile bu imkanlara sahip değilken bazı insanlar neden böyle hayaller peşine düşer yorumlamak pek mümkün değil .Ancak bir çok sebebi olabilir.
Bu hayalleri ben algı yönetimin başarısı olarak değerlendiriyorum. . Üretmeden tüketen insan olmak marifetmiş gibi gösteriliyor yıllardır bizlere. Dizi kültürünün etkisiyle büyüyen nesiller olarak hayali dahil mümkün olmayan şeyleri ister olduk. Üstelik sonuçlarının farkında bile değiliz.
En sevdiğim konudur aslında ama bazen yeni bir söz söylemeye gerek yoktur.” Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal ATATÜRK.
Çalıştığımız ürettiğimiz nice güzel günlerde yıllarda görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle kalın….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here