FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

(6 HECE 2 KELİME )

    Neredeyse hepimizin ortak problemi karşımızdaki insanların bizi anlamadığı düşüncesidir! Peki hiç düşündünüz mü neden diye? Aslında basit bir cevabı var altı hece iki kelime olan teşekkür ederim kelimesi.

   Doğal iletişim aracımız olan dilimizi güzel kullanmak insan ilişkilerimizde hepimize iyi gelecek bir ilaçtır. İnsanlarla etkili iletişim kullanmak istiyorsak kullanmış olduğumuz üslup çok önemli bir çoğumuz bunu biliyor ama uygulayamıyor. Nezaket kuralı olan teşekkür etmek kelimesini kaçımız etkili bir biçimde kullanıyor ya da neden sadece olumlu dönütler aldığımızda teşekkür ederiz ki? Karşı taraftan aldığımız dönütlerin bi önemi olmamalı aslında teşekkür ederim kelimesi beklenti içerisinde olmadan karşılık beklenmeden sarf edilmeli.

   Hadi hayatımızda küçük bir değişiklikle deneyimlemeler yapalım bazı şeylerin nasıl değiştiğini hep birlikte görelim nedir bu değişiklik ? Gülümsemek ve teşekkür etmek. Sabah kalktığımızda Tanrı’ya teşekkür etmekle başlayabiliriz. Aynaya baktığımızda kendimize teşekkür edebiliriz, hayata teşekkür edebiliriz.

     Dışarıya çıktığımızda çöplerimizi toplayan emekçilerimize, çöpten kâğıt toplayıp hayatını idame ettirmeye çalışan çocuklara teşekkür edelim . Bu örnekleri çoğaltabiliriz yeteri baktığınız pencereden görebildiklerinizin  farkına varın. Göreceksiniz ki Teşekkür edince her şey ne kadar anlamlı ve olumlu olacaktır.

    Teşekkür etmek kimilerine göre minnet duygusunun ifadesi kimine göre ironi kimine göre ise dimağındaki unutulmaya yüz tutmuş tozlu sözcük, ancak tek bir ortak nokta ağızdan çıktığında karşıdakinin düşüncesi ne olursa olsun savunmasız bir hale getirmesidir en önemlisi de kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan sihirli sözcüklerdir, teşekkür ederim…..

1 YORUM

  1. ilk önce nefes alabildiğime, duyabildiğime konuşabildiğime, görebildiğime, düşünebildiğime.. Sonra uyanabildiğime, uyuyabildiğime.. Kar nimi doyurabildiğime, giyinebildiğime, mutlu olabildiğime, mutsuz olabildiğime, hala bir kalbimin, duygularımln olmasına, vicdanıma ve yanimda olan her şeye; şükürler olsun. şükredecek bu kadar çok şeyim varken, bazı şeylerin hiç olmaması o kadar da önemli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here