ANKARA (ANKA) – CHP Parti Sözcüsü  Bülent Tezcan, CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nda birçok kişinin dağıtılan kumanyalar nedeniyle zehirlendiği iddialarına ilişkin, “Yaşanan gıda zehirlenmesinin dağıtılan yiyeceklerden mi yoksa satılan ürünlerden mi kaynaklandığı hususu ve sorumlular soruşturma sonucu ortaya çıkacaktır” dedi.

CHP Parti Sözcüsü Tezcan, kurultayda birçok kişinin dağıtılan kumanyalar nedeniyle zehirlendiği iddialarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Tezcan, olayla ilgili sorumlular hakkında CHP tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunulduğunu belirtti. Sorumluların tespiti ve cezalandırılması için süreci sonuna kadar takip edeceklerini ifade eden Tezcan’ın, açıklaması şöyle:

“Büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşen 36. Olağan Kurultayımızı 3-4 Şubat tarihleri arasında tamamladık. Kurultayımız devam ederken bazı partililerimiz gıda zehirlenmesi şüphesi ile sağlık ekiplerince hastanelere kaldırılmıştır. Bu durum başta Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere hepimizi derinden üzmüştür. Yaşanan gıda zehirlenmesinin dağıtılan yiyeceklerden mi yoksa satılan ürünlerden mi kaynaklandığı hususu ve sorumlular soruşturma sonucu ortaya çıkacaktır.

Bu üzücü olayla ilgili sorumlular hakkında Partimiz tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunulmuştur. Sorumluların tespiti ve cezalandırılması için süreci sonuna kadar takip edeceğiz.” (ANKA)

(HM/MLT)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here