Karabük İl Sağlık Müdürü Dr.Ahmet Sarı Karabük’te Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ilave  150 yataklı yeni hastane yaptırılacağını, hastane inşasına da bu yıl başlanacağını bildirdi.

 KARABÜK SAYFAMIZI BEĞENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü 2017 Yılı Değerlendirme Toplantısı, İl Müdürü Sarı başkanlığında yapıldı. Toplantıya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İsmail Kara,Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz.Dr. Sedat Özdemir ,Başkan yardımcıları Mustafa Mızrak,Hakkı Yıldız,Dr. Turhan Sarıcı ile hastane başhekimleri de katıldı.

Dr.Ahmet Sarı, toplantıda yaptığı konuşmada, Karabük’te 15 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 6 Toplum Sağlığı Merkezi, 30 Aile Sağlığı Merkezi, 78 Aile Hekimliği Birimi, 15 Sağlık Evi ile birer Halk Sağlığı Laboratuarı, KETEM, Verem Savaş Dispanseri olduğunu kaydetti.

Karabük’te Sağlık Kurumu olarak ayrıca bir eğitim ve araştırma hastanesi, ikişer devlet ve ilçe entegre devlet hastanesi ile ağız ve diş sağlığı merkezi ve bir özel hastane bulunduğunu söyleye Dr.Ahmet  Sarı, “Araştırma hastanesine ek olarak yapılacak olan 150 yataklı hastanenin çalışmalarına bu yıl içinde başlanacak. Sağlık alanındaki çalışmaların daha iyi olması için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here