Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen ve Karabük’ü yasa boğan ve henüz 3 ay önce Başkomiser Yardımcısı Hafize Nur ile hayatını birleştiren 22 yaşında ki Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın cenazesi Zonguldak Havalimanından alınarak memleketi Karabük’ün Safranbolu İlçesi Emek Mahallesi’nde ki evine getirildi.

Şehit astsubayımız için helallik alındı.Bu esnada Şehidimizin annesi Ülker Akpınar oğlunun fotoğrafını öpüp ‘’Vatan ‘’’ sağolsun dedi.

Şehit oğlunu getiren Uzman Çavuş Ünal DAŞTAN’ın Anne Ülker Akpınar’ın elini öptükten sonra yaşananlar yürek dağladı.

Şehit Annesi Ülker elini öğren Uzman Çavuş Ünal Daştan’a sarılığ; ‘’ Sen mi getirdin Ömerimi,Yavrum ALLAH sana ömür versin,annene babana ve evliysen eşine çocuğuna bağışlasın.’’ Dedi.

Oğlumu bu ellerle mi getirdin diye Daştan’ın elini öpmeye çalışan acılı anne daha sonra Karabük Valisi Kemal  Çeber’e dönerek ‘’Ağlamayacağım’’ diyerek dirayetli bir duruş sergiledi.

Bir kere daha koklamak istediğini söyleyen acılı anne,oğlunun cenaze aracı içerisinde ki Türk Bayrağına sarılı tabutuna sarılıp öptü.

Baba İsmail Akpınar, Kız kardeş Beyza ve Şehit Eşi Hafize Nur Akpınar’da  cenaze aracına bindi.

Şehidin memleketinin Afyonkarahisar olduğu öğrenilirken vaziyeti üzerine doğup büyüdüğü Safranbolu’da toprağa verileceği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here