KARABÜK HABERLERİNİ FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP ETMEK VE BEĞENMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

7 Şubat tarihli haberimizde Şeker Kanyonunda yapımına izin verilen HES Projesine Karabük’te tepkilerin büyüdüğünü yazmıştık.

7 ŞUBAT TARİHLİ YAZIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sadece Yenice halkı değil Karabük’ün tamamından kabul görmeyen bu projeye bir itirazda Karabük’lü Sivil Toplum Kuruluşlarından geldi.

Birlikte hareket etme kararı aldıklarından bu tarafa belirli aralıklarla bir araya gelen ve çalışmalarına hızla devam eden dernekler bugünkü toplantılarında bu projeye olan itirazlarını dile getirdiler.

Ovacıklılar Dernek Lokalinde bir araya gelen KARÜNDER Başkanı Erkan Börekçi,Eskipazarlılar Derneği Başkanı Mitat Yurt,Ovacıklılar Derneği Başkanı Mehmet Deligöz, Yenice Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Akay ve beraberinde ki heyeti ağırladı.

Yapılan toplantıda HES Projesine tamamen karşı olunmadığı ancak bu proje için doğa harikası olan Yenice Şeker Kanyonu’nun seçilmesinin doğa katliamına sebep olacağı ifade edildi.

Yaptıkları açıklamada ; ‘’Karabük’ün en önemli değerlerinden olan ve ziyaretçi yoğunluğu ile bilinen kentimizin turizm merkezlerinden biri Yenice Şeker Kanyonunun dokusunun muhafaza edilmesi ve o yemyeşil vadi boyunca kayalıklar arasında uzanan bu doğa harikasının yok edilmemesi gerekli’’ ifadelerini kullandılar.

Bizlerde Yenice Şeker Kanyonunun korunması gerektiği fikrinde derneklerimizle aynı istikamette düşünürken,duyarlılıklarından ve Karabük’ün yükselen sesi olduklarından dolayı bu derneklerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here