TSK’nın Afrine düzenlediği “Zeytin Dalı Harekatında” şehit düşen Karabük Safranbolu nüfusuna kayıtlı  Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar onbinlerin katılımı ile perşembe günü toprağa verildi.

Şehidimizin vefatından sonra ortaya cıkan,tim komutanı olan ve aynı saldırıda yaralanan silah arkadaşına verdiği 10 Ocak 2018 tarihli mektubu okuyanları gözyaşlarına boğdu.

Annesi,kardeşi,babası ve eşine seslenen Şehidimiz mektubunda;

“Kardeşim senden ricamdır, bana bir şey olana kadar sende saklı kalsın. Kardeşim bu savaş haç ile hilalin, imanla inkarın, hak ile batılı, küfür ve tevhidin savaşıdır. O yüzden anneme, babama, kardeşime, Nur’a söyleyin üzülmesinler kesinlikle, Hayatlarının geri kalanını rahat geçirsinler. Anneme o istediği evi alsınlar. Dua etsin arada bir. Üzülmekle hayatını bitirmesin.

Babam da, Beyza da haklarını helal etsin üzülmesinler. Nur’a söyleyin ben ona doyamadım. Ama eğer gidersem hakkını helal etsin. Üzülmesin, öbür tarafta birbirimize kavuşacağız İnşallah. Beraber planladığımız gezilecek yerleri gezsin, benim yasımı tutmakla ömür geçirmesin. Aileme iyi baksın. Beni Safranbolu’ya gömsünler kardeşim.

Babamlara söyleyin devletin bağladığı aylığın yüzde 10’unu yine Zehra teyzenin oraya versinler. Hakkınızı helal edin.”dedim Bu duygu yüklü şehit mektubu arkadaşları tarafından çerçeveletildi.

KARABUK FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here