Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Karabük merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda 9 kişilik suç örgütü çökertildi.

KARABÜK SAYFAMIZI BEĞENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Edinilen bilgiye göre Karabük İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri 3 aylık fiziki ve teknik takipten sonra Karabük merkezli olmak üzere İstanbul,Van,Bursa,Yalova,Rize’de  düzenlenen operasyonla suç örgütü çökertildi.

Bir çok Vatandaşın mağdur olduğu bilgisine ulaşan emniyet güçlerinin eş zamanlı düzenlediği operasyonda elebaşı S.K ile E.B.,F.G.,M.T.,U.Y,N.Y.,H.T.,M.M. ve S.K isimli şahıslar ‘’Maddi menfaat elde etmek’’,’’silahla yaralama’’,’’zorla çek senet imzalatmak’’,ruhatsız silah,mermi,bıçak bulundurmak’’,silahla tehdit’’,uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve bulundurmak’’ suçlarını organize olarak işledikleri iddiasıyla yakalanarak gözaltına alındı.

Mermiyi ‘’leblebi’’,uyuşturucuyu ‘’yeşil sabun’’,çete liderini ‘’gölge’’ ve harç alınacak yerleri ‘’mantolama’’ diye ifade ettikleri şifreli kelimeler kullandıkları belirlenen şüphelilerin adreslerinde ve üzerlerinde 2 otomatik tüfek,7 silah ve bu silahlara ait 99 mermi ile uyuşturucu madde ele geçirildi.

Karabük’e getirilen şüphelilerin adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here