Neden ruhumuzu gereksiz insanlarla kirletiyoruz?

FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Çevrenizdeki insanların size kattığı bir şey yoksa bırakın gitsinler.
Size kattıklarını manevi olarak düşünün lütfen; bir fikir, bir öngörü ya da bazen küçük bir tebessüm ile…
Hayatınız da kim varsa; arkadaş, sevgili yahut akraba, kim olursa olsun size kattığı bir şey yoksa daha fazla ödün vermeden uzak tutun onları kendinizden
Şu örneklemeyi yapabiliriz, bi yola cepleriniz taşlarla dolu mu yoksa ceplerinizde bir şey olmadan mı devam etmek mi istersiniz
Cevabınız boş ceplerse okumaya devam edebilirsiniz. Tabi bir de sizin için gereksiz görünen kişiler başkaları için ellerinden geleni yaparak gerekli olabilir işte ASIL MESELE bu!
Sizler için bir şeyler yapmıyor olmaları.
Ön yargınızla hareket edin demiyorum mantığınızı devreye sokmalısınız diyorum.
Sizi değerli hissettirecek insanlara ihtiyacınız var. Birileri sizi mutlu edemiyor değerli olduğunuzu hissettiremiyor ve yalnız kendi çıkarları peşinde koşuyorsa bırakın onları , yalnız kalın, hayvan besleyin ama YALNIZ KALMAKTAN ASLA KORKMAYIN cebinizdeki gereksiz çakıl taşlarından kurtulma vakti gelmedi mi? Birer birer bırakın gitsinler. Gereksiz kalabalıklar yerine huzurlu yalnızlıkları seçin çünkü siz zaten tek başınıza da GÜÇLÜSÜNÜZ.

1 YORUM

 1. Merhaba Hocam;
  Neden insanların size bir fayda yada herhangi bir şey sağlamasını düşünüyorsunuz hayatta?
  Derin düşünün, sadece size zarar verenleri çıkarın, gitsinler hayatınızdan. Hayatımız somut ve çok kısa inanın, herhangi birinden bir fayda çabası benim nacizane kanaatim gütmemeliyiz! yalnızlık Allah’ a mahsus, düşünsenize o zaman insanlar tek cins yaratılırdı. gerek olmazdı dişi ve erkeğe.
  Tüm bu yazınızda dostluk-arkadaşlık-sevgi-aile kavramlarını tüm hayatımızdan bencilce çıkarlarınız doğrultusunda çıkarmışsınız.
  insanoğlu hayatta her türlü zorluğa göğüs gerebilir yalnızda yaşayabilir, kendine yetebilir ama nereye kadar ? sadece burada inancınızı yitirmeyin. hayvan da besleyebilirsiniz onların sevgisi apayrı fakat bir insan ile dost olmak – arkadaş olmak – sırdaş olmak varlığından hiç bir karşılık beklemeden hoşlanmak, sevmek sevilmek ve hayatı paylaşmak kadın – erkek . sevginizi gösterip “seni seviyorum” diyebilmek ne kadar insansal ne kadar yüce bir kavram.
  size seni seviyorum diyen bir insana arkanızı dönüp gitmek?? hayatınızdan çıkarmak, engellemek!
  Ben yalnız kalmak istiyorum, kendi kendime yetebiliyorum ben güçlüyüm demek mantıksız.
  inanın hayat paylaşınca güzel, güçleri birleştirebilmek karşılık beklemeden sade saf temiz duygularla..
  Sevgi ve Saygılarımla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here