Diyarbakır’ın Dicle İlçesinde PKK’lı teröristler tarafından daha önceden döşenmiş mayına temas edilmesi sonucunda 2 askerimiz şehit olurken 5 askerimizde yaralandı.

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Valilikten yapılan açıklamada 2 askerin şehit olduğu bildirilirken 2’si ağır 5 yaralı askerinde Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı ifade edildi.
İŞTE O AÇIKLAMA
”Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.15 sıralarında teröristlerce daha önceki tarihlerde döşenmiş olan mayın/EYP’ye temas sonucunda meydana gelen patlamada (2) kahraman silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuş, (2)’si ağır, (3)’ü hafif olmak üzere (5) kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan arkadaşlarımızın Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesinde tedavilerine başlanmıştır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here