Afrin Şehidimizin adı SGK İl Müdürlüğü binasına verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun ilimize gerçekleştirdiği ziyarette Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda, terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın adının verilmesi talimatı üzerine Karabük Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Karabük İl Müdürlüğü binasına Karabük Şehit Ömer Bilal Akpınar Kampüsü adı verildi.

SGK İl Müdürlüğü önünde düzenlenen törene Vali Kemal Çeber ve eşi Neslihan Çeber, şehidimizin babası İsmail, annesi Ülker ve eşi Hafize Nur Akpınar, Garnizon Komutanı Per. Albay Tekin Nemlioğlu, Vali Yardımcısı Barboros Baran, kurum müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve SGK İl Müdürlüğü çalışanları katıldı.

Şehidimiz Ömer Bilal Akpınar’ın adının hep yaşayacağını ifade eden Vali Kemal Çeber, “Bizim milletçe hassas olduğumuz konulardır bunlar. Devlet olarak bazen bir şey yapmamıza gerek bile yoktur. Çünkü milletimiz bunu çok iyi algılamıştır. Ben rahmetli kardeşim Ömer Akpınar’ı rahmetle anıyorum. Ailesine öyle bir evlat yetiştirdikleri için, eşine öyle bir eşe sahip olduğu için teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını minnetle yâd ediyorum.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından SGK İl Müdürlüğü girişinde oluşturulan Şehit Ömer Bilal Akpınar köşesi yapılan duanın ardından Vali Kemal Çeber ve eşi Neslihan Çeber ile birlikte şehidin babası İsmail, annesi Ülker ve eşi Hafize Nur Akpınar tarafından açıldı.

Tören sonunda Vali Kemal Çeber, SGK İl Müdürü İsmail Yıldırım’a görevlilerin binaya girenlere Fatiha okuması konusunda uyarmasını istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here