DİĞER YAZILARIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN SAYFAMIZI BEĞENİN

-Hiç gönül muhasebesi yaptınız mı?

-Ne kadar dürüstsünüz şu hayatta?

-Kısacık bir ömre yalanları sığdırmak neden?

-Yalan söylemenin kime ne faydası olabilir ki?

   Her zaman kartlarımızı açık oynayalım bizi kabullenecek insanlar yalanlarımızla değil açık kartlarımızla bizleri kabullensinler. Olmadığımız biri gibi görünmenin kime ne faydası olabilir ki? Bazen insanlar yalan söyleyerek anı kurtarmak ister veya karşısındakini yalanlarıyla kabullenmek isterler,hayır bu doğru değildir. Söylediğimiz yalanlara ayak uydurmak zorunda değiliz içinde bulunduğumuz gerçekliklere yön vermek zorundayız. İnsanlar sizleri doğrularınızla kabullenmeliler aksi takdirde çıkar ilişkisinden başka bir şey olmaz bu.

    Yeni bir ilişkiye başladığınızda bütün kartlarınızı açın beklentilerinizi doğrularınızı söyleyin keza karşınızdakilerde aynı şekilde söylemeliler, onlar sizi gerçeklerinizle kabullenirlerse sizlerde onları gerçeklikleriyle kabullenirseniz buna göre adımlar atarsınız. Ne üzer ne de üzülürsünüz Çünkü herkes kartları açık bir şekilde kabullenmiştir her şeyi. Söylenilen yalan insanları beklenti içerisine sokarken doğrular kabullenişi ifade etmektedir.

   Birini sevmiyorsanız seviyormuş gibi davranmayın ne kadar çıkarlarınız olursa olsun olmadığınız kişiliğe bürünmeyin, kiminle ne sorununuz varsa açıkca dile getirmelisiniz görmezden gelmeyiniz. Belirli bir çizginiz olsun . İlişkilerimizi yalanlar üzerine inşaa edersek sağlam bir temel beklenilmemeli, temeli bozuk ilişkiler inşa etmektense doğrularımızla beklentisiz ve dimdik ayakta durabilmeyi tercih edelim.

1 YORUM

  1. Harika bir yazı hocam, tebrik ederim! İlişkiler maalesef gün geçtikçe zorlaşıyor hayatta, ah keşke birde arada şu engeller olmasa :)) bu vesile ile şimdiden iyi tatiller dilerim ..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here