Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN twitter hesabından Adalet Bakanlığında görevli mübaşirlerin Yardımcı Hizmetler Sınıfından Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçtiğini duyurdu.

Memur Sen’in toplu sözleşme talepleri içerisinde de yer alan taleple ilgili Buro Memur Sen istişareleri neticesinde Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL mübaşirlerin GIH Sınıfına geçirildiği müjdesini verdi.

İste konu ile ilgili Büro Memur Sen’in sitesinde yayımlanan haber

: BÜRO MEMUR-SEN’DEN MÜJDE

Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül ile yapılan görüşmeler sonucunda mübaşirlerin Genel İdare Hizmetler Sınıfı’na geçirildi.

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’ndaki kamu görevlilerinin sözcüsü olan Büro Memur-Sen, çalışanların verdiği yetkiyi yeni kazanımlar elde ederek etkili bir şekilde sürdürüyor. Büro Memur-Sen olarak istişarelerde bulunduğumuz Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül “Çalışma Arkadaşlarım” dediği mübaşirlerin Genel İdare Hizmetler Sınıfı’na alındığı müjdesini verdi.

Genel Yetkili Sendika olarak temsil ettiğimiz mübaşirlerin sorunlarının çözümü için verdiğimiz mücadele GİH sınıfına dahil edilmesiyle sonuçlandı. Yaşanan süreçte sendikamıza ve Adalet Bakanlığı çalışanlarına her daim olduğu gibi desteğini esirgemeyen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve ekibine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Yılancı; “İnandığımız Davada Sonuna Kadar Mücadele Ettik Ve Kazandık”

Mübaşirlerin GİH sınıfına geçirilmesini değerlendiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, mübaşirlerin hak ettiği sınıfa geçmesinden ötürü mutlu olduklarını söyledi. Her zaman adliyelerde yargılama faaliyetinin sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayan mübaşirlerin hakettiği unvana kavuştuğunu dile getiren Yılancı, “Mübaşirler, her ne kadar yardımcı hizmetler sınıfı içerisinde değerlendirilse de yaptıkları görevler nedeniyle genel idari hizmetler sınıfına girmektedir. Bunu her zaman ve her yerde vurguladık. İnandığımız davada sonuna kadar mücadele ettik ve kazandık. Mübaşir kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

Metin Yılancı, “Büro Memur-Sen kamu çalışanlarının sorunlarını çözmeye devam ediyor. Hizmet sendikacılığı adına yol gösterici olmaya devam eden sendikamız mübaşirlerin yanında yer almaya ve onların haklarını savunmaya devam edecektir.” diye konuştu.

1 YORUM

  1. Sadece adalet bakanlığında mı var hizmetli kadrosu. Diğer hizmetliler ne olacak. Bu adaletsizlik değilmi. Taşörenlere kadro veriyorsunuz, çocuk yurdundan çıkanları direk hizmetli kadrosundan memur kadrosuna geçiriyorsunuz, mübaşirleri vhki kadrosuna geçiriyorsunuz. Lütfen bu adaletsizliği giderin. Bizide insan yerine koyun artık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here