BOLU'DA, HAFTASONU TATİLİNİ ABANT TABİAT PARKI'NDA GEÇİREN TATİLCİLER, UYARILARA VE TEHLİKEYE ALDIRIŞ ETMEDEN, BUZ TUTAN GÖLÜN ÜZERİNE ÇIKARAK FOTOĞRAF ÇEKTİRMEKTEN VAZGEÇMEDİLER. (FARUK ÇİDEM/BOLU-İHA)

Faruk Çidem 
BOLU (İHA) – Bolu’da, haftasonu tatilini Abant Tabiat Parkı’nda geçiren tatilciler, uyarılara ve tehlikeye aldırış etmeden, buz tutan gölün üzerine çıkarak fotoğraf çektirmekten vazgeçmediler. 
Edinilen bilgiye göre, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden birisi olan ve yılın 4 mevsimi ziyaretçilerin akınına uğrayan Abant Tabiat Parkı, hafta sonu da tatilcilerin akınına uğradı. Kar yağışıyla birlikte beyazlara bürünen Abant’a gelen tatilciler, kar üzerinde keyifli anlar yaşadılar. Göl çevresinde fayton ve atlara binerek tur atan ziyaretçiler, soğuk havaya aldırış etmeden eğlendiler. 
Fotoğraf tutkunlarının da uğrak yeri olan Abant Tabiat Parkı, içerisinde bulunan gölün buz tutmasıyla kartpostallık görüntüler oluşturdu. Ancak, bazı tatilciler göl çevresinde bulunan, ‘Göle girmek tehlikeli ve yasaktır” uyarılarına rağmen, buz tutan gölün üzerine çıkarak dakikalarca fotoğraf çekildiler. 
Çocuklarını kucaklarına alarak buz tutan gölün üzerine çıkan bazı tatilciler, tehlikeyle burun buruna eğlenmeyi tercih ettiler. 
(FC-BA-Y) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here