KARABÜK (İHA) – Karabük’ün Eskipazar ilçesinde 2014 yılında meydana gelen olayda yaşlı adamı sopayla döverek öldüren 3 Suriyeli ağırlaştırılmış Müebbet hapis cezasına çaptırıldı. 
19 Kasım 2014 yılında Karabük’ün Eskipazar ilçesinde Rahmi Kayacuk’un (64) evinde elleri iple bağlanıp sopayla dövülerek öldürülmesi ve eşi Halime Kayacuk’un (63) ağır yaralanması olayının şüpheleri olan 3 Suriyeli gencin Karabük Ağır Ceza Mahkemesinde görülen mahkemelerinde karar çıktı. 
5 yıl önce Eskipazar’ın Büyük Yayalar Köyü Durmuşlar Mahallesi’nde büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının bulunduğu mandırasında işe aldığı 3 Suriyeli tarafından elleri ve ayakları bağlanarak sabah kahvaltısında sopayla dövülen Rahmi ve Halime Kayacuk çiftinden yaşlı adam hayatını kaybetmiş eşi ise ağır yaralı olarak bulunmuştu. 
Yaşlı adamı öldürerek üzerindeki para ve cep telefonunu aldıktan sonra kaçan ve Gaziantep’te yakalanan Suriyeli Abdulcebbar Abbud, Derwiş Dakka ve Muhammad Sahra Karabük 1. Ağır Ceza mahkemesinde devam eden yargılamaları tamamlandı. Mahkeme heyeti tarafından 3 Suriyeli gence Rahmi Kayacuk’u ‘Nitelikli Kasten Adam Öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırdı. Heyet ayrıca her 3 Suriyeli’ye yağman suçundan 12’şer yıl, Halime Kayacuk’u da ‘Öldürmeye teşebbüs’ tende 18’er yıl hapse mahkum etti. 

KARABÜK’ÜN ESKİPAZAR İLÇESİNDE 2014 YILINDA MEYDANA GELEN OLAYDA YAŞLI ADAMI SOPAYLA DÖVEREK ÖLDÜREN 3 SURİYELİ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇAPTIRILDI. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)
19 KASIM 2014 YILINDA KARABÜK’ÜN ESKİPAZAR İLÇESİNDE RAHMİ KAYACUK’UN (64) EVİNDE ELLERİ İPLE BAĞLANIP SOPAYLA DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLMESİ VE EŞİ HALİME KAYACUK’UN (63) AĞIR YARALANMASI OLAYININ ŞÜPHELERİ OLAN 3 SURİYELİ GENCİN KARABÜK AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE GÖRÜLEN MAHKEMELERİNDE KARAR ÇIKTI. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here