(ÖZEL HABER) İŞÇİLERİ TAŞERON DEFİNECİ YAPTILAR İNŞAAT TEMELİ KAZDIKLARINI SANAN İŞÇİLERE DEFİNECİ OPERASYONU: 15 GÖZALTI PATRONLARININ İNŞAAT TEMELİ KAZIN DEDİĞİ İŞÇİLER DEFİNE ARADIKLARINI GÖZALTINA ALININCA ÖĞRENDİLER DENİZLİ'DE BİR GARİP KAÇAK KAZI OPERASYONU

FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bülent Çakır 
DENİZLİ (İHA) – Denizli’de patronlarının inşaat temeli kazmak için iş makinesi ile Çivril’e gönderdiği 15 işçi, asıl yaptıkları işin patron adına define aramak olduğunu jandarma operasyonu ile gözaltına alınınca anladı. 
Edinilen bilgiye göre, ilginç olay Çivril ilçesi Işık Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, patronları müteahhit olan şirket çalışanı 15 kişi iş verenlerinin talimatı ile iş makinesi ile ilçeye geldi. Burada inşaat temeli kazdıklarını sanarak çalışmaya başlayan işçiler olay yerine gelen jandarma tarafından gözaltına alınınca aslında inşaat temeli değil define çıkarmak için kaçak kazı yaptıklarını öğrendi. Gözaltına alınan 15 kişi daha sonra jandarma karakoluna getirildi. Alınan bilgilerde zanlıların yapılan ilk sorgularında Denizli’de bir inşaat şirketinde çalıştıklarını patronları tarafından Çivril’e gönderildiklerini ve kazı yaptıkları yerde define ya da tarihi eser olduğunu bilmediklerini söyledikleri öne sürüldü. 15 kişi sorgularının ardından gruplar halinde adliyeye sevk edildi. 
Olay yerinde yapılan incelemede definecilerin kaçak kazıda bulduğu bazı materyaller ile kazıda kullanılan bir iş makinesine el konuldu. 
(GC-MK-Y) 

DENİZLİ’DE PATRONLARININ İNŞAAT TEMELİ KAZMAK İÇİN İŞ MAKİNESİ İLE ÇİVRİL’E GÖNDERDİĞİ 15 İŞÇİ, ASIL YAPTIKLARI İŞİN PATRON ADINA DEFİNE ARAMAK OLDUĞUNU JANDARMA OPERASYONU İLE GÖZALTINA ALININCA ANLADILAR. (BÜLENT ÇAKIR/DENİZLİ-İHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here