BURSA'NIN YENİŞEHİR İLÇESİNDE ECZACILIK YAPAN VATANDAŞ İLÇEDE BULUNAN BAKIMSIZ SOKAĞI HURDADAN ALDIĞI MALZEMELER İLE DÜZENLEYİNCE İLÇENİN EN ÇOK ZİYARET EDİLEN SOKAĞI HALİNE GELDİ. (FATİH AK/BURSA-İHA)

FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Fatih Ak 
BURSA (İHA) – Bursa’nın Yenişehir İlçesinde Eczacılık yapan vatandaş ilçede bulunan bakımsız sokağı hurdadan aldığı malzemeler ile düzenleyince ilçenin en çok ziyaret edilen sokağı haline geldi. 
Yenişehir’in en eski sokaklarından biri olan Han Sokak şu günlerde en yoğun günlerini yaşıyor. Kimsenin ayak basmadığı sokak bir eczacının hurdacıdan aldığı ikinci el malzemelerle düzenleyip süslemesi sayesinde ilçesin en çok ziyaret edilen yeri haline getirdi. 
Eczacılık yapan Erdal Tirşahi, “ Yıllardır ilçemizde bulunan bakımsız sokaklarda çalışma yapmak istiyordum. Sonunda hurdadan aldığım malzemeler ile kendi fikrim ve tasarımım olan hayalimi gerçekleştirdim. Ortaya çıkan tablo herkes tarafından büyük bir beğeni aldı. Sırada iki sokak var oralar içinde çalışmalara başladım. Bu işi tamamen eskilerin hatırına yaptım. Gelen tepkiler beni çok mutlu etti” diye konuştu. Eczacı Tirşahi, tarafından güzelleştirilen sokağa esnaflar tarafından “Erdal amcanın bahçesi” ismi verildi. 
(FA-UGR) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here