EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE, KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN KARABÜK GENELİNDE KAÇAKÇILIK SUÇLARINA YÖNELİK OLARAK YAPILAN ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE OPERASYON DÜZENLENDİ. OPERASYON KAPSAMINDA SAFRANBOLU İLÇESİNDE ETİL ALKOL SATIŞI VE KAÇAK ALKOL İMALATI YAPTIKLARI TESPİT EDİLEN V.D. VE A.A. İSİMLİ ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI. (RIDVAN BOSTANCI - YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

KARABÜK (İHA) – Karabük’ün Safranbolu ilçesinde etil alkol satışı ve kaçak alkol imalatı yaptıkları belirlenen 2 kişi gözaltına alındı. 

Edinilen bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından il genelinde genelinde kaçakçılık suçlarına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında Safranbolu ilçesinde etil alkol satışı ve kaçak alkol imalatı yaptıkları tespit edilen V.D. ve A.A. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin ikametinde yapılan aramada 11 adet 5 litrelik etil alkol, 3 adet 55 ml el yapımı rakı, 5 adet rakı ve viski yapımında kullanılan kitler, 2 adet anason aroması, 2 adet 330 ml el yapımı rakı, 2 adet 1 litrelik el yapımı rakı, 1 adet 2.5 litre el yapımı rakı, 1 adet kurusıkı tabanca ve 37 adet bu tabancaya ait kurusıkı fişek ele geçirildi. 

Gözaltına alınan iki şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından Safranbolu Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here