BU YIL 9'UNCUSU DÜZENLENECEK OLAN "ULUSLARARASI ENGELSİZ ERCİYES GÜNLERİ" 28-30 MART TARİHLERİ ARASINDA ERCİYES KAYAK MERKEZİ'NDE TÜRKİYE GENELİNDEN VE YURT DIŞINDAN ENGELLİ BİREYLERİ KARLA BİR ARAYA GETİRECEK. FESTİVAL TADINDA GERÇEKLEŞECEK OLAN ETKİNLİKTE ENGELLİLER, KONSERLER VE YARIŞMALARLA GÖNÜLLERİNCE EĞLENECEK. (ERHAN KAN/KAYSERİ-İHA)

KAYSERİ (İHA) – Bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan “Uluslararası Engelsiz Erciyes Günleri” 28-30 Mart tarihleri arasında Erciyes Kayak Merkezi’nde Türkiye genelinden ve yurt dışından engelli bireyleri karla bir araya getirecek. Festival tadında gerçekleşecek olan etkinlikte engelliler, konserler ve yarışmalarla gönüllerince eğlenecek. 
‘Erciyes İçin Engel Yok’ sloganıyla engelli bireylerin sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerde rol üstlenmelerini sağlamak amacıyla organize edilen Uluslararası Engelsiz Erciyes Günleri 9’uncu yılında. Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinlik Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Mirada Otel, Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş, Kayseri Gaz, Arlberg Sport, Kayseri Ulaşım A.Ş, Kent Ekmek, destekleriyle 28 – 30 Mart 2019 tarihleri arasında, Erciyes Kayak Merkezi Tekir Kapı Bölgesi’nde gerçekleşecek. 
9. Uluslararası Engelsiz Erciyes Günleri’ne, Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından görme, işitme ve bedensel engelli katılacak. Engelli misafirler Erciyes’te konaklayacak ve festival havasında geçecek olan etkinlik boyunca yarışmalar, konserler ve çeşitli etkinliklerle karın keyfini doyasıya çıkaracaklar 
Etkinlik programı ise şöyle; 
-29 Mart 2019 Cuma 
10.00 Açılış 
10.30 -12.30 Yarışmalar, konser, dj performansı, etkinlikler 
12.30 – 13.30 Öğle yemeği 
13.30 – 15.00 Kızak yarışması, Folklor gösterisi, 
15.00 – 16.30 Serbest zaman 
17.00 Kapanış 
(AÖ-Y) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here