KARABÜK'ÜN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KAPSAMINDA DÜZENLENEN VE SADECE 3 KİŞİNİN KATILDIĞI İÇİN VALİLİK TARAFINDAN TEKRAR DÜZENLENEN ATLETİZM YARIŞMASINA YOĞUN KATILIM GERÇEKLEŞTİ. (FATİH ÜNLÜ - RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA)

KARABÜK (İHA) – Karabük’ün kuruluş yıldönümü kapsamında düzenlenen ve sadece 3 kişinin katıldığı için Valilik tarafından tekrar düzenlenen atletizm yarışmasına yoğun katılım gerçekleşti. 

3 NİSAN DEMİR ÇELİK FABRİKALARININ TEMELLERİNİN ATILMASI VE KARABÜK’ÜN KURULUŞUNUN 82. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE YENİŞEHİR ÇAMLIK TABİAT PARKI’NDA DÜZENLENEN VE İLK SEFERİNDE ÇOK AZ KATILIM OLDUĞU İÇİN KARABÜK VALİLİĞİ’NİN TALİMATIYLA TEKRAR DÜZENLENEN ATLETİZM YARIŞMASINA 94’Ü ERKEK VE 32’Sİ KIZ ÖĞRENCİ OLMAK ÜZERE 126 ÖĞRENCİ KATILDI. (FATİH ÜNLÜ – RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA)


3 Nisan Demir Çelik fabrikalarının temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 82. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Yenişehir Çamlık Tabiat Parkı’nda düzenlenen ve ilk seferinde çok az katılım olduğu için Karabük Valiliği’nin talimatıyla tekrar düzenlenen atletizm yarışmasına 94’ü erkek ve 32’si kız öğrenci olmak üzere 126 öğrenci katıldı. Dereceye girmek isteyen yarışmacılar birbiri ile kıyasıya mücadele etti. 
Yoğun katılımın gerçekleştiği atletizm yarışmasında kızlarda Kıymet ve Mustafa Yazıcı Anadolu Lisesi öğrencisi Betül Savaş 8 dakika 28 saniyelik derece ile birinci, Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Ece Aytekin 9 dakikalık derece ile ikinci, Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sena Nur Yüksel 9 dakika 01 saniyelik derecesi ile üçüncü oldu. 
Erkeklerde ise Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencisi Göktuğ Çetinkaya 6 dakika 13 saniyelik derece ile birinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri Dağhan Göktürk 6 dakika 44 saniyelik derece ile ikinci ve Berkan Yıldırım 7 dakika 04 saniyelik derecesi ile üçüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler yarın Karabük Kent Meydanı’nda düzenlenecek törende ödüllerini alacak. Önceki yarışta dereceye giren öğrencilerin ödülleri de aynı törende takdim edilecek. 
Yarışmaya Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abülkadir Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Karabük Atletizm İl Temsilcisi Okan Özyaman ve birçok beden eğitimi öğretmeni katıldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here