Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü büro işçisi ve aşçı yardımcısı olarak istihdam edilmek üzere 2 engelli işçi alacak.Aşağıdaki şartları taşıyan adaylar www.iskur.gov.tr adresinden yada şahsen başvuruda bulunabilirler.

BÜRO İŞÇİSİ ŞARTLARI

 1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,
 2. Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
 3. Askerlikle İlişiği bulunmamak.
 4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,
 5. En az lise (lise ve dengi okul mezunu ) en fazla  önlisans düzeyinde eğitim almış olması gerekmektedir. Lise ve dengi okulların İnşaat teknolojileri ( Ahşap Yapı Sistemleri, Beton Arme Yapı Sistemleri, Beton-Çimento ve Zemin Teknolojisi, Cephe Sistemleri ve PVC Doğrama,Çatı Sistemleri,Çelik Yapı Teknik Ressamlığı,İç Mekan Teknik Ressamlığı,Mimari Yapı Teknik Ressamlığı, Restorasyon,Statik Yapı Teknik Ressamlığı,Yapı İç Mekân Dekorasyonu,Yapı Yalıtımı,Yapı Yüzey Kaplama) alanındaki bölümlerin  herhangi birinden mezun olmak, Önlisans İnşaat  Teknolojisi Programlarından herhangi birinden mezun olmak veya inşaat sektöründe en az 1 yıl iş tecrübesi olmak  hem iş yerinden alınacak yazı  hemde SGK kayıtlarıyla mesleki tecrübelerini belgelendirmek şartıyla müracaat edebilirler.
 6. Herhangi bir meslek için işe alınan işçi, işin veya işyerinin gerektirdiği durumlarda, mümkün olduğunca işçinin sahip olduğu bilgi, beceri, ehliyet veya belge de dikkate alınarak diğer iş veya alanlarda da çalıştırılabilecektir.
 7. İşe alınan İşçiler en az 5 (beş) yıl süre geçmedikçe herhangi bir nakil talebinde bulunamayacaktır.
 8. Kamu  haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamalıdır.
 9. Sözlü sınava  katılacaklar  noter kurası ile belirlenecek olup noter kurası 11.04.2019 tarinde saat:10 :00 ‘da Trabzon Fen Lisesinde (Gülbahar Hatun Mah. Faik Dranaz Cad. Kavak Meydanı No:10 Ortahisar/TRABZON ) yapılacaktır.Sözlü sınava alınacak olanların listesi, sınav yeri ve tarihleri Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünün https://trabzon.meb.gov.tr/ internet sayfasından takip edilebilecek olup , ayrıca cep telefonlarına mesaj gönderilmeyecek,yazılı tebligat yapılmayacaktır. Göreve Başlamaya hak kazanan asıl adaylar ile yedek adayların listesi, istenilen belgeler ve belge teslim tarihleri  https://trabzon.meb.gov.tr/  adresinden duyurulacaktır. Belgeler  Trabzon İl Milli Eğitim  Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şubesi İşçi Tahakkuk Birimine Şahsen teslim edilecektir. Posta, kargo  veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
 10. Kura sonucu  sözlü  sınava katılacaklar için istenilen belgeler;
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (nüfus cüzdanı ile birlikte)
 • TCKN’lu adli sicil kaydı
 • Öğrenim belgesi fotokopisi(aslı ile birlikte)
 • Askerlik durum belgesi fotokopisi
 • Engelli olduğuna dair Sağlık Kurulu Raporu( En az %40)
 • Çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca olmadığına dair sağlık raporu
 • Mesleki Tecrübesini gösterir SGK kaydı ve çalıştığı iş yerinden alınacak (yaptığı iş ile ilgili açıklayıcı) yazı
 • İkametgâh Belgesi   (Belge vermeyen  veya belgeleri uygun olmayan, eksik belgesi olanlar sözlü sınava alınmayacaktır.)

AŞÇI YARDIMCISI ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.Askerlikle İlişiği bulunmamak.Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,Aşçı Yardımcısı olarak çalışacakların vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamalıdır.En az ilköğretim en fazla önlisans düzeyinde eğitim almış olması gerekmektedir. Meslek lisesi mezunu ise  meslek liselerinin  Yiyecek ve İçecek Alanının  Mutfak Dalı, Servis Dalı, Pastacılık Dalı, Servis Bölümü, Servis Hizmetleri Dalı Diploması olanlar, Önlisans Aşçılık diploması olanlar veya MEB onaylı aşçı yardımcısı sertifikası olanlar müracaat edebilir. Bonservis kabul edilmeyecektir.Herhangi bir meslek için işe alınan işçi, işin veya işyerinin gerektirdiği durumlarda, mümkün olduğunca işçinin sahip olduğu bilgi, beceri, ehliyet veya belge de dikkate alınarak diğer iş veya alanlarda da çalıştırılabilecektir.İşe alınan İşçiler en az 5 (beş) yıl süre geçmedikçe herhangi bir nakil talebinde bulunamayacaktır.Kamu  haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamalıdır.Sözlü sınava  katılacaklar  noter kurası ile belirlenecek olup noter kurası 11.04.2019 tarihinde saat:10 :00 ‘da Trabzon Fen Lisesinde (Gülbahar Hatun Mah. Faik Dranaz Cad. Kavak Meydanı No:10 Ortahisar/TRABZON ) yapılacaktır.Sözlü sınava alınacak olanların listesi, sınav yeri ve tarihleri Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünün https://trabzon.meb.gov.tr/ internet sayfasından takip edilebilecek olup , ayrıca cep telefonlarına mesaj gönderilmeyecek,yazılı tebligat yapılmayacaktır. Göreve Başlamaya hak kazanan asıl adaylar ile yedek adayların listesi, istenilen belgeler ve belge teslim tarihleri  https://trabzon.meb.gov.tr/  adresinden duyurulacaktır. Belgeler  Trabzon İl Milli Eğitim  Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şubesi İşçi Tahakkuk Birimine Şahsen teslim edilecektir. Posta, kargo  veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.Kura sonucu  sözlü  sınava katılacaklar için istenilen belgeler;Nüfus cüzdanı fotokopisi (nüfus cüzdanı ile birlikte)TCKN’lu adli sicil kaydıÖğrenim belgesi fotokopisi(aslı ile birlikte)Askerlik durum belgesi fotokopisiEngelli olduğuna dair Sağlık Kurulu Raporu( En az %40)Çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca olmadığına dair sağlık raporuAşçı yardımcısı olduğuna dair yetkili kurumlardan alınmış diploma,sertifika veya belge,İkametgâh Belgesi   (Belge vermeyen  veya belgeleri uygun olmayan, eksik belgesi olanlar sözlü sınava alınmayacaktır.)
Kura Yeri:Trabzon Fen Lisesi (Gülbahar Hatun Mah. Faik Dranaz Cad. Kavak Meydanı No:10 Ortahisar/TRABZON )
Kura Tarihi:11.04.2019
Kura Saat Dilimi:10:00 – 11:00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here