KÖYDE ÇIKAN OLAY ÜZERİNE JANDARMA, POLİS ÇEVİK KUVVET EKİPLERİ DE ZIRHLI ARAÇLARLA KÖYÜ ABLUKA ALTINA ALDI. AYRICA İLÇELERDEN TAKVİYE OLARAK JANDARMA EKİPLERİ DE OLAY YERİNE SEVK EDİLDİ. GİRİŞ VE ÇIKIŞLARIN KAPATILDIĞI KÖYDE JANDARMA VE POLİSİN SİREN SESLERİNİ DUYAN TARAFLAR OLAY YERİNDEN DAĞILDI. KÖYDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALAN JANDARMA VE ÇEVİK KUVVET EKİPLERİ OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI. TEK TEK EVLERİ ARAYAN EKİPLER KÖYDE ADETA KUŞ UÇURTMUYOR. YAPILAN İNCELEMELERDE KAVGAYA KARIŞTIKLARI BELİRLENEN 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINIRKEN 2 TABANCA VE AV TÜFEĞİ FİŞEKLERİ ELE GEÇİRİLDİ. (RIDVAN BOSTANCI - YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

KARABÜK (İHA) – Karabük merkeze bağlı Cumayanı köyünde iki muhtar adayı taraflarının arasında çıkan kavgada 1 kişi yaralandı. Yaşanan gelişmeler üzerine gerginliğin arttığı köy çok sayıda Jandarma ve Çevik kuvvet ekiplerince ablukaya alındı. 
Edinilen bilgiye göre, Cumayanı köyünde yeniden muhtar seçilen Bilal Bozkurt ile muhtar adayı Nuri Güllüoğlu’nun tarafları arasında seçim öncesi yaşanan tartışmalar köyde çıkan yangın sonrası kavgaya dönüştü. Kavgada A.Y. isimli şahısın ateşlediği tüfekten çıkan saçma Hasan Ş. İsimli vatandaşın yaralanmasına neden oldu. İhbar üzerine olay yerine 112 ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralı Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 
Jandarma ve çevik kuvvet köyü abluka altına aldı 
Köyde çıkan olay üzerine jandarma, polis çevik kuvvet ekipleri de zırhlı araçlarla köyü abluka altına aldı. Ayrıca ilçelerden takviye olarak jandarma ekipleri de olay yerine sevk edildi. Giriş ve çıkışların kapatıldığı köyde Jandarma ve polisin siren seslerini duyan taraflar olay yerinden dağıldı. Köyde güvenlik önlemleri alan jandarma ve çevik kuvvet ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Tek tek evleri arayan ekipler köyde adeta kuş uçurtmuyor. Yapılan incelemelerde kavgaya karıştıkları belirlenen 4 kişi gözaltına alınırken 2 tabanca ve av tüfeği fişekleri ele geçirildi. 
2014 yerel seçimlerinde de kan dökülmüştü 
2014 yılında yapılan yerel seçimlerde mevcut muhtar Bilal Bozkurt ile yeniden aday olan eski muhtar Nuri Güllüoğlu’nun tarafları arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralanmıştı. 

EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE, CUMAYANI KÖYÜNDE YENİDEN MUHTAR SEÇİLEN BİLAL BOZKURT İLE MUHTAR ADAYI NURİ GÜLLÜOĞLU’NUN TARAFLARI ARASINDA SEÇİM ÖNCESİ YAŞANAN TARTIŞMALAR KÖYDE ÇIKAN YANGIN SONRASI KAVGAYA DÖNÜŞTÜ. (RIDVAN BOSTANCI – YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)
KÖYDE ÇIKAN OLAY ÜZERİNE JANDARMA, POLİS ÇEVİK KUVVET EKİPLERİ DE ZIRHLI ARAÇLARLA KÖYÜ ABLUKA ALTINA ALDI. AYRICA İLÇELERDEN TAKVİYE OLARAK JANDARMA EKİPLERİ DE OLAY YERİNE SEVK EDİLDİ. GİRİŞ VE ÇIKIŞLARIN KAPATILDIĞI KÖYDE JANDARMA VE POLİSİN SİREN SESLERİNİ DUYAN TARAFLAR OLAY YERİNDEN DAĞILDI. KÖYDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALAN JANDARMA VE ÇEVİK KUVVET EKİPLERİ OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI. TEK TEK EVLERİ ARAYAN EKİPLER KÖYDE ADETA KUŞ UÇURTMUYOR. YAPILAN İNCELEMELERDE KAVGAYA KARIŞTIKLARI BELİRLENEN 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINIRKEN 2 TABANCA VE AV TÜFEĞİ FİŞEKLERİ ELE GEÇİRİLDİ. (RIDVAN BOSTANCI – YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here