TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ (TMOK) ÜNİVERSİTELER FAİR-PLAY KERVANI BASIN TOPLANTISI YAPILDI. KERVAN, 2019 YILINDA 10 ÜNİVERSİTEYİ ZİYARET EDECEK. (BORA AKYOL - MEHMET ŞİRİN TOPALOĞLU/İSTANBUL-İHA)

Bora Akyol – Mehmet Şirin Topaloğlu 
İSTANBUL (İHA) – Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Üniversiteler Fair-Play Kervanı basın toplantısı yapıldı. Kervan, 2019 yılında 10 üniversiteyi ziyaret edecek. 
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından bu yıl 5. kez düzenlenen Üniversiteler Fair-Play Kervanı 2019’da 10 üniversiteye gidecek. Programın tanıtım toplantısı Ataköy Olimpiyatevi’nde gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya TMOK Üyesi ve Fair- Play Komisyon Başkanı Erdoğan Arıpınar ile TMOK Fair Play komisyonu üyeleri katılım gösterdi. Komisyon Başkanı Erdoğan Arıpınar toplantıda yaptığı açıklamada, bu yıl ilk kez bir ilçe üniversitesi olan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne gideceklerini aktararak, “İlkbahar döneminde 2, Sonbahar ve Kış döneminde ise 8 üniversiteyi ziyaret edeceğiz. İlk defa TMOK’tan bütçe almadan kendi gücümüzle ayaktayız. Bütün çalışmalarımızı böyle yaptık. Önümüzdeki dönemde Avrupa Konseyi, Fair Play Kervanı’na finansman desteğinde bulunacak. Türkiye’in her yerinde fair play ile ilgili çalışmalar var. İnşallah böyle devam eder. Bizleri destekleyen sponsorlara da teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 
Bu yıl TMOK Fair-Play Üniversiteler Kervanı’nın ilkbahar dönemi 16 Nisan Salı günü Diyarbakır’daki Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda (BESYO) yapılacak program ile başlayacak. İlkbahar döneminin ikinci programı ise 30 Nisan Salı günü Mardin Artuklu Üniversitesi’ndeki BESYO’da yapılacak. 
Öte yandan geçen yıl başlayan fair-play konulu fotoğraf yarışmasına da son başvuruların 30 Haziran’da alınacağı belirtildi. Yarışmada ise kazananların ekim ayında açıklanacağı açıklandı. 
TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanı programı çerçevesinde yıl sonuna kadar ziyaret edilecek üniversiteler şu şekilde sıralandı: 

İlkbahar Dönemi 
16 Nisan: Dicle Üniversitesi 
30 Nisan: Mardin Artuklu Üniversitesi 

Sonbahar Dönemi 
3 Ekim: Kastamonu Üniversitesi 
9 Ekim: Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 
16 Ekim: Tokat Üniversitesi 
23 Ekim: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 
24 Ekim: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 
Kasım: Afyon Kocatepe Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 
(BA-ORT-S) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here