İHBAR ÜZERİNE OLAY YERİNE UMKE, AFAD VE 112 EKİPLERİ SEVK EDİLDİ. OTOMOBİLDE SIKIŞAN YARALILAR AFAD VE UMKE EKİPLERİ TARAFINDAN KURTARILIRKEN, SAĞLIK EKİPLERİNİN İLK MÜDAHALESİNİN ARDINDAN KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE KALDIRILDI. (RIDVAN BOSTANCI - YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

KARABÜK (İHA) – Karabük’te kayan araca çarpmamak için sürücüsünün manevra yaptığı hafif ticari araç menfeze uçtu. Kazada 1’i ağır 5 kişi yaralandı. 
Edinilen bilgiye göre, Karabük-Ovacık karayolunda Ovacık istikametinden Karabük istikametine seyir halinde olan İlimdar Yıldırım(35) yönetimindeki 78 BD 291 plakalı otomobil yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolünü kaybederek kaymaya başlayarak yolda dönmeye başladı. Bu sırada karşı istikametten seyir halinde olan Hüseyin Bilgicü (61) yönetimindeki 78 AH 293 plakalı hafif ticari araç, İlimdar Yıldırım yönetimindeki otomobile çarpmamak için yoldan çıkarak menfeze uçtu. Kazada çarpmanın şiddetiyle 78 AH 293 plakalı hafif ticari araçta bulunan aynı aileden sürücü Hüseyin Bilgücü (61), Sezai Bilgücü (29), Yasemin Bilgücü (24), Zeynep Bilgücü (6) ve Zehra Bilgücü (6) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine UMKE, AFAD ve 112 ekipleri sevk edildi. Otomobilde sıkışan yaralılar AFAD ve UMKE ekipleri tarafından kurtarılırken, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 
Hastaneden tedavi altına alınan yaralılardan Hüseyin Bilgicü’nün hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, kaza ile ilgili inceleme başlatıldı. 

“Kurtuldu gitti zannettim” 
Yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda frene basması sonucu aracının kaydığını belirten sürücü İlimdar Yıldırım, “Frene basayım derken araba kayınca dönmeye başladık. Karşıdan gelen arkadaşta korktu. O da ne yapacağını şaşırdı. O kurtuldu gitti zannettim bir baktım duman çıkıyor kendini çukura atmış” dedi.

EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE KAZA KARABÜK-OVACIK KARAYOLUNDA MEYDANA GELDİ. OVACIK İSTİKAMETİNDEN KARABÜK İSTİKAMETİNE SEYİR HALİNDE OLAN İLİMDAR YILDIRIM(35) YÖNETİMİNDEKİ 78 BD 291 PLAKALI OTOMOBİL YAĞMUR NEDENİYLE KAYGANLAŞAN YOLDA KONTROLÜNÜ KAYBEDEREK KAYMAYA BAŞLAYARAK YOLDA DÖNMEYE BAŞLADI. BU SIRADA KARŞI İSTİKAMETTEN SEYİR HALİNDE OLAN HÜSEYİN BİLGİCÜ(61) YÖNETİMİNDEKİ 78 AH 293 PLAKALI HAFİF TİCARİ ARAÇ, İLİMDAR YILDIRIM YÖNETİMİNDEKİ OTOMOBİLE ÇARPMAMAK İÇİN YOLDAN ÇIKARAK MENFEZE UÇTU. (RIDVAN BOSTANCI – YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)
İHBAR ÜZERİNE OLAY YERİNE UMKE, AFAD VE 112 EKİPLERİ SEVK EDİLDİ. OTOMOBİLDE SIKIŞAN YARALILAR AFAD VE UMKE EKİPLERİ TARAFINDAN KURTARILIRKEN, SAĞLIK EKİPLERİNİN İLK MÜDAHALESİNİN ARDINDAN KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE KALDIRILDI. (RIDVAN BOSTANCI – YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)
YAĞMUR NEDENİYLE KAYGANLAŞAN YOLDA FRENE BASMASI SONUCU ARACININ KAYDIĞINI BELİRTEN SÜRÜCÜ İLİMDAR YILDIRIM, “FRENE BASAYIM DERKEN ARABA KAYINCA DÖNMEYE BAŞLADIK. KARŞIDAN GELEN ARKADAŞTA KORKTU. O DA NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI. O KURTULDU GİTTİ ZANNETTİM BİR BAKTIM DUMAN ÇIKIYOR KENDİNİ ÇUKURA ATMIŞ” DEDİ. (RIDVAN BOSTANCI – YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)
İHBAR ÜZERİNE OLAY YERİNE UMKE, AFAD VE 112 EKİPLERİ SEVK EDİLDİ. OTOMOBİLDE SIKIŞAN YARALILAR AFAD VE UMKE EKİPLERİ TARAFINDAN KURTARILIRKEN, SAĞLIK EKİPLERİNİN İLK MÜDAHALESİNİN ARDINDAN KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE KALDIRILDI. (RIDVAN BOSTANCI – YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here