23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Vali Fuat Gürel, makam koltuğunu Kayabaşı İlköğretim Okulu 4’ncü sınıf öğrencisi Metehan Yeşilova’ya devretti.

Vali Gürel’in makamında gerçekleşen temsili yer değiştirme programına çocuk Vali Metehan Yeşilova ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Kayabaşı İlkokulu Müdürü Recep Börekci, Sınıf Öğretmeni Ergül Turgut ve öğrenciler Berra Kuyucu, Ecrin Kalmaoğlu ile Tuğba Nur Göktaş katıldı.

Makama oturma fırsatı verdiği için makamın gerçek sahibi Vali Fuat Gürel’e teşekkür ederek sözlerine başlayan çocuk Vali Metehan Yeşilova, “Bugün TBMM’mizin açılışının 99. Yıldönümü aynı zamanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamaktayız. 99 yıl önce bugün bu güzel vatanın temelleri 23 Nisan 1920’de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılmasıyla atılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bugünü bizlere ve tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Dünyada tek çocuk bayramına sahip olan ülkenin bir ferdi olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Arkadaşlarımın ve bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.” dedi.

Vali Fuat Gürel’den ilimizde herkesin gezip görebileceği bir hayvanat bahçesi kazandırılması için öncülük yapmasını isteyen çocuk Vali Metehan Yeşilova, ilk talimatını Orman İşletme Müdür Vekili Altun Aktaş’a vererek okul bahçelerinin daha yeşil olması için gerekli ağaçlandırma çalışmalarının yapılması talimatını verdi.

Makam koltuğuna oturan çocuk Vali Metehan Yeşilova ve diğer öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Fuat Gürel:“Bu anlamlı günü Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza bir bayram olarak armağan etmiştir. Çocuklarımızın iyi eğitilmesi, topluma ve insanlığa hayırlı bireyler olması için biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çocuklarımızı yetiştiren anne ve babaları ile öğretmenlerine teşekkür ederim. Hayatımıza anlam katan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.” diye konuştu.

Çocuklar ile bir süre daha sohbet eden Vali Gürel, günün anısına çocuklara çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here