ANTALYA (İHA) – Kayseri deplasmanından dönen Alanyasporlu futbolcuları taşıyan özel minibüsün yoldan çıktığı kazada, biri ağır 7 futbolcu yaralandı. 
Kayserispor ile 1-1 berabere kalan Alanyaspor kafilesinden Caulker, Dlajma, Baiano, Cisse, Welinton, Sackey ve Sural birlikte Alanya’ya dönmek için VIP minibüs kiraladı. Kayseri’den 2 şoför ve futbolcular ile birlikte yola çıkan minibüs, Antalya-Alanya kara yolunda, şehir merkezine 5 kilometre kala Dinek mevkisinde yoldan çıkarak devrildi. 
Kazada yaralanan 7 futbolcu, ambulanslarla Alanya’daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Yaralı futbolculardan Sural’ın durumunun ağır olduğu ve ameliyata alındığı bildirildi. Ancak tüm çabalara rağmen Sural hayatını kaybetti. Diğer yaralı futbolcuların ise ayakta tedavi edildiği öğrenildi. Futbolculardan Sackey’in kolunda çatlak tespit edilirken, Welinton’un ise başından hafif yaralandığı öğrenildi. Minibüsün 2 şoförü de gözaltına alınırken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Alanyasporlu yöneticiler ve Başkan Hasan Çavuşoğlu, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, Alanya İlçe Jandarma Yarbay Serkan Akbaba ve kaza geçiren futbolcuların aileleri ile takım arkadaşları kazayı haber alır almaz hastaneye geldi. 

KAYSERİ DEPLASMANINDAN DÖNEN ALANYASPORLU FUTBOLCULARI TAŞIYAN ÖZEL MİNİBÜSÜN YOLDAN ÇIKTI. KAZA DA BİRİ AĞIR 7 FUTBOLCU YARALANDI. (ERDAL ANAK/ANTALYA-İHA)


ÖZEL MİNİBÜSÜN DEVRİLMESİ SONUCU AĞIR YARALANAN AYTEMİZ ALANYASPORLU SURAL HAYATINI KAYBETTİ. (İHA/ANTALYA-İHA)


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here