Participants start during the Wings for Life World Run in Izmir, Turkey on May 6, 2018. // Mahmut Cinci for Wings for Life World Run // AP-1VK2AR16D2111 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL (İHA) – Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak için koşulan Wings for Life World Run’a sayılı günler kaldı. 
Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla 5 Mayıs’ta tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde İzmir’de koşulacak. ‘Koşamayanlar için koş’ sloganıyla 12 ülkede aynı anda gerçekleştirilecek Wings for Life World Run’a İzmir 4. kez ev sahipliği yapacak. Binlerce insanın katılması beklenen yarış için kayıtlar ve bağışlar wingsforlifeworldrun.com/tr adresinden devam ederken, geri sayım da başladı. Benzersiz formatıyla omurilik felcine nihai çözümü bulmak isteyen araştırmalara fon sağlayan Wings for Life World Run’ın başlamasına 7 gün kaldı. 
Mzee de katılıyor 
Yapılan duyuruya göre Wings for Life Vakfı’nın fonladığı araştırmalar sayesinde geçen sene desteksiz ilk adımlarını atmayı başaran David Mzee adındaki omurilik felci hastası, bu sene İsviçre’deki koşuya katılacak. Mzee, daha fazla omurilik felçlisinin desteksiz adımlarını atması için 5 Mayıs’taki koşunun başlangıç noktasında yerini alacak. 
(ACÖ-E) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here