İSTANBUL TOPKAPI'DA DAHA ÖNCE ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAKTAN EHLİYETİNİ KAPTIRAN BİR SÜRÜCÜ POLİS UYGULAMASINA TAKILDI. 2 BİN 18 LİRA PARA CEZASI KESİLEN FERİT T. "EVİM CEVİZLİBAĞ'DA. 500 METRE İÇİN GÜZEL BİR FİYAT GERÇEKTEN. SÜRÜCÜ ARKADAŞLARA TAVSİYEM; BİRAZ DAHA DİKKATLİ OLSUNLAR. ÇEVİRME NOKTALARININ NEREDE OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR" DEDİ. (CANER SÖNMEZ - DAVUT HAS/İSTANBUL-İHA)

Caner Sönmez – Davut Has 
İSTANBUL (İHA) – İstanbul Topkapı’da daha önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetini kaptıran bir sürücü polis uygulamasına takıldı. 2 bin 18 lira para cezası kesilen Ferit T. “Evim Cevizlibağ’da. 500 metre için güzel bir fiyat gerçekten. Sürücü arkadaşlara tavsiyem; biraz daha dikkatli olsunlar. Çevirme noktalarının nerede olduğunu herkes biliyor” dedi. 
İstanbul genelinde yaya, taşıt ve iş yerlerinin denetlendiği Kurt Kapanı-7 uygulaması gerçekleştirdi. Olası terör ve asayiş olaylarının önlenmesi ile trafik denetimlerinin gerçekleştirilmesi için yapılan uygulama kapsamında, İstanbul’un işlek noktalarında uygulama noktaları kuruldu. Polis helikopteri de uygulamaya havadan destek verdi. Topkapı’daki uygulama noktasında polis ekiplerinin bir aracı çevirmesi üzerine ilginç diyaloglar yaşandı. 

“500 metre mesafe için 2 bin 20 lira ceza ödüyorum” 
Daha önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetini kaptırdığı öğrenilen 34 PC 0779 plakalı aracın sürücüsü Ferit T., Topkapı’da polis ekiplerinin uygulamasına takıldı. Polis ekipleri, ehliyetsiz sürücüye 2018 Tl para cezası kesti. Ceza makbuzunu alan Ferit T., “Evim Cevizlibağ’da. Daha önce ceza yedim ve buna itiraz ettim. 500 metre mesafe için 2 bin 20 lira ceza ödüyorum. 500 metre için güzel bir fiyat gerçekten. Sürücü arkadaşlara tavsiyem; biraz daha dikkatli olsunlar. Çevirme noktalarının nerede olduğunu herkes biliyor. Rica ediyorum temkinli olalım. Gerçekten canımız yandı. Öğrenciyim. Çalışıyorum. Şu halimle 2 bin lira ceza ödüyorum. Bu araba için ödediğim toplamda 13 bin TL ceza oldu. Daha önce aldığım cezadan dolayı ehliyetime kısa süreli el konulmuştu” dedi. 
(CS-ÖFA-NT-Y) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here