AKSARAY VE KUŞTEPE'DE SAHTE DOLAR İLE TURİSTLERİ DOLANDIRAN İRAN UYRUKLU ÇİFT, POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN YAKALANDI. DOLANDIRICILIK ANI KAMERALARA YANSIRKEN, YAKALANAN TURİSTLERDEN BİRİ TUTUKLANDI. (DOĞAN CAN CESUR/İSTANBUL-İHA)

Doğan Can Cesur 
İSTANBUL (İHA) – Aksaray ve Kuştepe’de sahte dolar ile turistleri dolandıran İran uyruklu çift, polis ekipleri tarafından yakalandı. Dolandırıcılık anı kameralara yansırken, yakalanan turistlerden biri tutuklandı. 
Fatih Aksaray’da geçtiğimiz Pazartesi günü polis ekipleri, turist bir çiftten şüphelendi. Çifti takibe alan polis, çiftin elinde bulunan dolarları başka bir turist çifte gösterdiğini gördü. Çifte dolar vererek tırnakçılık yaptığını fark eden Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, otomobile binmek üzereyken çifti durdurdu. Şahısları inceleyen polis, pasaportlarının sahte olduğunu belirledi. Bunun üzerine polis, Ali Rıza P., Sakıneh P. ve Bahman N. gözaltına alındı. Olay anı ise kameralara yansıdı. 
Şubeye götürülerek ifadeleri alınan P. çifti tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 
(DCC-ÖFA-ÖK-Y) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here