BİR ÖNCEKİ YILA ORANLA İHRACAT RAKAMINI YÜZDE 50 ORANDA ARTTIRAN VE 260 MİLYON LİRALIK RAKAMA ULAŞMAYI BAŞARAN DOSSO DOSSİ TEKSTİL, İHKİB'İN 2018 "İHRACATIN YILDIZLARI" LİSTESİNE 70. SIRADAN GİRDİ. YILDA İKİ KEZ DÜZENLEDİĞİ DOSSO DOSSİ FASHİON SHOW İLE TÜRK TEKSTİL MARKALARININ ÜRÜNLERİNİ 30 ÜLKEDEN GELEN HAZIR GİYİM ALICILARINA PAZARLAYAN MARKA, TOP MODELLERİ PODYUMA ÇIKARMASIYLA DA DÜNYA ÇAPINDA BİR BİLİNİRLİLİĞE SAHİP. (İHA/İSTANBUL-İHA)

İSTANBUL (İHA) – Türkiye’nin en büyük moda etkinliğine imza atarak yaklaşık 300 markanın ürünlerini 30 ülkeye pazarlayan Dosso Dossi, İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin (İHKİB) “İhracatın Yıldızları” listesinde yerini aldı. Holdingin CEO’su Hikmet Eraslan, listede yer almaktan büyük gurur duyduklarını belirtti. 
Bir önceki yıla oranla ihracat rakamını yüzde 50 oranda arttıran ve 260 milyon liralık rakama ulaşmayı başaran Dosso Dossi Tekstil, İHKİB’in 2018 “İhracatın Yıldızları” listesine 70. sıradan girdi. Yılda iki kez düzenlediği Dosso Dossi Fashion Show ile Türk tekstil markalarının ürünlerini 30 ülkeden gelen hazır giyim alıcılarına pazarlayan marka, top modelleri podyuma çıkarmasıyla da dünya çapında bir bilinirliliğe sahip. 
Önceki akşam Four Seasons Hotel’de düzenlenen törende İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Gültepe’nin elinden ödülünü alan Dosso Dossi Holding CEO’su Hikmet Eraslan, inandıkları yolda başarıyla ilerlemeye devam edeceklerini söyledi. “İhracatın Yıldızları” listesinde yer almaktan dolayı büyük gurur duyduklarını belirten Eraslan, “Şu ana kadar 27 ayrı organizasyon yaptık. Türkiye’nin güçlü markalarını 30 ülkeden hazır giyim alıcıları ile buluşturuyoruz. Üretime ve pazarlamaya büyük destek veriyoruz. Örneği olmayan bir pazarlama sistemiyle ‘Made in Turkey’ markasını dünyanın her köşesine ulaştırıyoruz. İhracatın Yıldızları’nda yer almak gurur verici. Bu gururla daha çok çalışıp yıldız listesinde daha üst sıralara çıkacağız” dedi. 
(CC-E) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here