Dünya’nın dönmesi ile yaşamın sınırsız boyutlarına taşırken insanoğlu, değişimin kaçınılmaz bir son olduğu zaman dilimine hoş geldiniz.

Takip etmekte bazen zorlanıyoruz değil mi çevremizde süregelen olayları… Zamanın kum misali tozu dumana kattığı her saniyede nereye gidiyoruz ve nereye gideceğiz diye sorgulamadan edemiyoruz. Geldiniz yerin gittiniz yeri aratmaması için avuçlarımızın arasına bir avuç kum sıkıştırıp beklemek en iyi karar oluveriyor bu gibi süreçte.

İnsan değişir ve dönüşür bu doğanın canlılara sunduğu en büyük arınmadır. İnsanın değişimi ve dönüşümünü kaleme almış harika bir romandan bahsetmek istiyorum sizlere Zaman Tamircisi…

Zaman Tamircisi’ni okurken zaman akışının ders niteliğinde sonuca vardırdığı insanlarla tanışacak, durup düşündüğünüz anlar olacak. İnsanın varoluşundan ve kendi gerçekliğinden uzaklaşıp başka hayatlara kapı aralarken gelinen noktanın aslında en baştaki özlenen nokta olduğuna şahit olacaksınız. Bazen bir çocuk gözüyle görecek, bazen yetişkin gözüyle olayları değerlendireceksiniz.

Sanata, edebiyata ve insana dair görüşmek dileğiyle…

*Ekinoks Yayınevi Zaman Tamircisi- H. İhsan Sönmez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here