İDARE ETMİYORUM

fbt

İDARE ETMEK deyimini ben mutfakta seviyorum. Bir bardak süt kalmışken, yeterli olmayan süte su karıştırarak sütü idare etmeyi seviyorum😊Ya da iki bardak gerekli toz şekerin bir buçuk bardak çıkmasını idare edebiliyorum. Mutfak dışına çıkan idare ediyorumun kullanım alanları için, bazen hatta sık sık haksızlık ettiğimizi düşünüyorum.

Maddiyatı da idare edelim tamam ama göz organlarını kullanamayan arkadaşıma, her ‘nasılsın?’ diye sorduğumda karşılık olarak ‘çok iyiyim’ yanıtını aldığımdan beri, ben hiç bir şeyi idare etmiyorum. Gülücükleri bol bol savuruyorum, gün bana ne getiriyorsa onu şükürle kabul ederek, yapabildiğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum, dostlar biriktiriyordum, faydalı olabilmeyi hiç aklımdan çıkarmıyorum. Yani anlayacağınız birçok şeyi ben kumanda ediyorum. Her güzel şeyin ilgiye ve özene ihtiyacı vardır.

Yorulan bedeninize dinlemesini ödül olarak hissedip ona vermenizi naçizane söyleyebilirim, gülücük biriktirin sahip olduklarınızın farkındalığına vararak.

Bir vereceğiniz güzellik, gönlümüzde tomurcuk artıracaktır bunu hiç unutmayın. Merhabayı, selam vermeyi idareli kullanmayın. Teşekkür etmeyi,.

Gönlünüzde ne biriktirirseniz onunla yaşarsınız ve onu yaşatırsınız 😊❤

İdare etmeyin bazı şeyleri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here