LİSEYE GEÇİŞ SINAVI (LGS) SONUÇLARININ AÇIKLANMASININ ARDINDAN 1 TEMMUZ İTİBARİYLE BAŞLAYACAK TERCİH DÖNEMİ, 12 TEMMUZ'DA SONA ERECEK. (MEHMET SALİH AKKUŞ/VAN-İHA)

FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

– Lise tercihleri 1 Temmuz itibariyle başlıyor 

Mehmet Salih Akkuş 
VAN (İHA) – Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından 1 Temmuz itibariyle başlayacak tercih dönemi, 12 Temmuz’da sona erecek. 
Van İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi, öğrencilerin 1-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında mutlaka tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüklerine giderek başvuru yapmaları gerektiğini ifade etti. Öğrencilerin Van’da 336’e yakın öğretmen ile 104 noktada oluşturulan tercih danışma merkezlerinde ve herhangi bir ortaokulda tercihlerini yapabileceğini dile getiren Elçi, tercih döneminin ise 12 Temmuz günü sona ereceğini kaydetti. Elçi, Van merkez ve ilçelerde öğrenciler için merkezi yerleştirme sistemi ve yerel yerleştirme sistemi tercih danışmanlığı merkezleri oluşturulduğunu belirterek, öğrencileri ve velileri lise tercihi konusunda uyardı. Öğrencilerin mağdur olmaması açısından konuya hassasiyet göstermelerinin gerektiğini söyleyen Elçi; mobil geziciler, RAM (Rehberlik Araştırma Merkezleri), öğretmenevleri, halk eğitim merkezleri, parklar ve okullar olmak üzere öğrencilerin kolaylıkla ulaşabilecekleri yerlere tercih danışma merkezleri kurulduğunu ifade etti. 
(MSA-Y) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here