BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ, DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ, ÇELEBİ HAVA SERVİSİ A.Ş. VE EDREMİT KÖRFEZ SPORTİF HAVACILIK KULÜBÜ İŞBİRLİĞİ İLE EDREMİT SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU'NDA EĞİTİM GÖRE 15 BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİSİ YAZ DÖNEMİNDE ÇEŞİTLİ HAVALİMANLARINDA STAJ YAPIYOR. (EMRAH ELMAS/BALIKESİR-İHA) Balıkesir Üniversitesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Çelebi Hava Servisi A.Ş. ve Edremit Körfez Sportif Havacılık Kulübü iş birliği ile Edremit Sivil Havacılık Yüksek Okulu'nda eğitim göre 15 birinci sınıf öğrencisi yaz döneminde çeşitli havalimanlarında staj yapıyor.

– Havacılıkta üniversite özel sektör iş birliği 
– 15 havacılık öğrencisi stajlarını havalimanında yapıyor 

Emrah Elmas 
BALIKESİR (İHA) – Balıkesir Üniversitesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Çelebi Hava Servisi A.Ş. ve Edremit Körfez Sportif Havacılık Kulübü iş birliği ile Edremit Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nda eğitim göre 15 birinci sınıf öğrencisi yaz döneminde çeşitli havalimanlarında staj yapıyor. 
Yapılan girişimler sonucu havacılık ile yeni tanışan Sivil Havacılık Yüksek Okulu öğrencileri eğitimlerini saha çalışması ile pekiştirmek için bir çalışma başlatıldı. Balıkesir Üniversitesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Çelebi Hava Servisi A.Ş. ve Edremit Körfez Sportif Havacılık Külübü yöneticileri bir araya geldi. Yapılan çalışma ile Türkiye’nin çeşitli havalimanlarında partime olarak Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencileri staj yapacak ve tecrübe kazanacak. 
Çalışmanın yapılan tanıtım toplantısına Balıkesir Üniversitesi Edremit Sivili Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Soykan, Koca Seyit Havalimanı Müdürü Tamer Ödemiş, Çelebi Hava Servisi İstanbul Bölge Direktörü Murat Kurt, Edremit Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Adem Kuşçuoğlu ve davetliler katıldı. Balıkesir Üniversitesi öğrencilere verdikleri desteklerden dolayı emeği geçenlere birer teşekkür plaketi verdi. 
Daha sonra törene katılanlar havalimanında görev yapan öğrenciler ile bol bol havacılık üzerine sohbet etme imkanı buldular.
(EME-MŞ) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here