11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL, İSMİNİ TAŞIDIĞI ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİNİN (AGÜ) MEZUNİYET TÖRENİNE KATILMAK İÇİN KAYSERİ'YE GELDİ. ABDULLAH GÜL BURADA GAZETECİLERİN YENİ PARTİ İLE İLGİLİ SORUSUNU YANITSIZ BIRAKTI. (EREN KAN - TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA) 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ismini taşıdığı Abdullah Gül Üniversitesinin (AGÜ) mezuniyet törenine katılmak için Kayseri'ye geldi. Abdullah Gül burada gazetecilerin yeni parti ile ilgili sorusunu yanıtsız bıraktı.

– 11. Cumhurbaşkanı Gül yeni parti sorusuna cevap vermedi 

Turan Bulut – Eren Kan 
KAYSERİ (İHA) – 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ismini taşıdığı Abdullah Gül Üniversitesinin (AGÜ) mezuniyet törenine katılmak için Kayseri’ye geldi. Abdullah Gül burada gazetecilerin yeni parti ile ilgili sorusunu yanıtsız bıraktı. 
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erkilet Havaalanı’nda Vali Şehmus Günaydın, AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve bazı protokol üyeleri tarafından karşılandı. Havaalanı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, “Ziyaretim tamamen eğitim ile ilgili. Biliyorsunuz ismimi taşıyan üniversitenin, AGÜ’nün diploma töreni var. Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden biri oldu bu üniversite. Dolayısıyla o mutluluğu paylaşmak için buradayım. Başka bir amaç yok” diye konuştu. 
Son dönemde gündemde olan ‘yeni parti’ hakkında soru sorulması üzerine Gül, “Söyleyeceklerim sadece bu kadar” diye cevap vererek aracına bindi. Havaalanından ayrılan Gül; AGÜ’nün mezuniyet törenine katılmak için Sümer Kampüsü’ne geçti. 
(TB-SO-Y) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here