FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Günümüzde en popüler arkadaşlık uygulamalarından Tinder, belli başlı dönemlerde bunaltabiliyor. Özellikle birçok özelliğin paralı olmasıyla birlikte ücretsiz kullanımda birçok özelliğinizi sınırlayabiliyor. Eğer bu sebepten dolayı Tinder gibi uygulamalar arıyorsanız listemiz tam size göre. Tinder benzeri uygulamalar listesinde kendinize uygun yeni bir uygulama bulabilirsiniz.

Tinder nedir?

Tinder iOS ve Android platformu için geliştirilen bir arkadaşlık uygulaması olarak kullanıcılara sunuldu. Facebook altyapısını kullanarak üye olduğunuz sistem de istediğiniz mesafedeki kullanıcıları görüntüleyebiliyor ve iletişime geçebiliyorsunuz. Fakat iletişime geçebilmek için iki tarafın da eşleşmesi gerekiyor.

Tinder benzeri uygulamalar!

1. happn

Tinder gibi uygulamalar listemize ilk olarak happn ile başlayalım.

Tinder‘ın ardından gelen en popüler arkadaşlık uygulamalarından happn aslında Tinder benzeri bir mantıkla çalışıyor. Konumunuzu ve tanışmak istediğiniz insanlar ile aranızdaki mesafeyi ayarlıyorsunuz. Ardından karşınıza çıkan kişilerin fotoğraflarını beğeniyorsunuz. Eğer iki kullanıcı birbirlerinin fotoğraflarını beğenerek eşleşirse uygulamanın mesaj kutusu üzerinden iletişime geçiyorsunuz.

2. LOVOO

Tinder benzeri uygulamalar listemizde şimdi de sıra LOVOO’da.

Dünya çapında 70 milyondan fazla kullanıcıya sahip uygulama LOVOO, yeni insanlarla tanışmak için en hızlı büyüyen ağlardan birisi. Yakınınızda bulunan aynı ilgi alanlarına veya benzer bir yaşam tarzı olan insanlarla tanışmanızı kolaylaştırıyor. İnsanların hikayeleriyle de ilgilendiğini iddia eden uygulama eşleşmeden sohbet etme özelliğine de sahip.

3. Badoo

Badoo aslında en eski arkadaşlık uygulamalarından birisi. 2006 yılında kurulmuş olan Badoo’nun kullanımı da Tinder’dan pek farklı değil. Yeni insanlarla tanışabilmeniz için karşılıklı olarak birbirinize like atmanız gerekiyor. Bunun sonucunda da Tinder’da olduğu gibi eşleşerek mesajlaşmaya başlayabiliyorsunuz.

4. SKOUT

2007 yılından bu yana hizmet veren arkadaşlık platformu Skout canlı yayın seçeneğiyle de oldukça eğlenceli bir platform. Kolay kullanımı ve arayüzü ile Tinder’dan sıkıldıysanız farklı bir alternatif olarak deneyebilirsiniz.

5. Hot or Not

Facebook altyapısını kullanarak giriş yapabildiğiniz Hot or Not uygulaması hem masaüstü cihazlarda hem de mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Uygulama interaktif oyunlara yer vermesiyle de tanışma sürecinizi eğlenceli hale getirerek farklı bir deneyim sunuyor. 10 milyondan fazla indirmeye sahip uygulama şu an için sadece  Android cihazlarda bulunuyor.

6. LivU

Arkadaşlık uygulamalarını AR filtrelerle geliştiren uygulama LivU da Tinder benzeri uygulamalar listemizde. 5 kıtada 195 farklı ülkeden insanları ağında barındıran uygulamada AR filtreleri ve çıkartmalar ile görüntülü sohbetler ile yeni kişilerle tanışabiliyorsunuz.

7. Blendr

200 milyonu aşkın kullanıcısıyla en kalabalık arkadaşlık uygulamalarından biri olan Blendr, Tinder’ın güçlü alternatiflerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama üzerinde kendinizi detaylı bir şekilde anlatabiliyor ve kendinize uygun kişilerle kolaylıkla eşleşebiliyorsunuz. Denemesi ücretsiz olan Blendr da uygulama içi öge satın alma seçenekleri de barınıyor.

8. OkCupid

OkCupid diğer arkadaşlık uygulamalarına göre daha farklı özellikleri barındırıyor. Fotoğraf ve video dışında kendiniz hakkında kısa yazılı gönderiler oluşturabildiğiniz uygulama anlık olarak 120 binin üzerinde online kullanıcısı ve 7.3 milyondan fazla kullanıcısıyla da en popüler Tinder benzeri uygulamalardan biri.

9. POF (Plenty of Fish)

POF yani Plenty of Fish uygulaması da en çok mesajlaşma sayısına sahip olması iddiasıyla karşımıza çıkıyor. Birine mesaj atmak için eşleşmek zorunda olmadığınız uygulama 100.000’den fazla kullanıcısıyla da oldukça popüler arkadaşlık uygulamalarından biri.

10. InMessage

Instagram veya Facebook’ta fotoğraflarını beğendiğiniz fakat konuşamadığınız insanlarla konuşmak artık daha kolay olacak. Bu uygulama sayesinde sosyal medya hesaplarınız ile gizlice mesajlaşarak beğendiğiniz kişilerle yeni ilişkiler kurabiliyorsunuz. Instagram ve Facebook bağlantısı olmasıyla da oldukça popüler olan uygulama dikkatinizi çekebilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here