TÜRKİYE'NİN HAVA VE FÜZE SAVUNMA İHTİYACININ KARŞILANMASINA YÖNELİK TEDARİK EDİLEN S-400 UZUN MENZİLLİ BÖLGE HAVA VE FÜZE SAVUNMA SİSTEMİNİN TESLİMATININ ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE YEDİNCİ UÇAK ANKARA MÜRTED HAVA ÜSSÜ'NE İNDİ. (MEVLÜT HASGÜL/ANKARA-İHA) Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin teslimatının üçüncü gününde yedinci uçak Ankara Mürted Hava Üssü'ne indi.

– S-400 teslimatında yedinci uçak Mürted Hava Üssü’ne indi 
– Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi’nin teslimatının üçüncü gününde yedinci uçak Ankara Mürted Hava Üssü’ne indi 

Mevlüt Hasgül – Mustafa Apaydın 
ANKARA (İHA) – Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi’nin teslimatının üçüncü gününde yedinci uçak Ankara Mürted Hava Üssü’ne indi. 
Rusya’dan alınan S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi’nin teslimatının ilk iki gününde toplamda dört uçak Türkiye’ye geldi. Milli Savunma Bakanlığının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, teslimatın üçüncü gününde toplamda üç uçağın Ankara Mürted Hava Üssü’ne ineceği duyurulmuştu. Üçüncü günde beklenen üç uçakta Mürted Hava Üssü’ne birer birer indi. Uçaklarda bulunan malzemeler indirilerek, askeri araçlarla hangarlara taşınacak. 
(MH-CC-Y) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here