FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sanal gerçeklik deneyimi, yavaş yavaş hayatımıza girmeye, alışverişten oyuna kadar bir çok yerde kullanılmaya başladı. Ancak Sanal gerçeklik yani VR ne kadar heyecan verici olsa da gerçeklik algısını yeterince veremiyor.

VR, genellikle bir tür joystick aracılığıyla ya da belli el hareketleriyle deneyimleniyor. Bu konuda boşluğu fark eden Valkyrie Industries, daha gerçekçi bir sanal gerçeklik deneyimi vaat ediyor.

Henüz geliştirme aşamasında olsa da bilim kurgu filmlerinde rastladığımız sanal gerçeklik deneyimi gerçek olmaya çok yakın.

Valkyrie Industries, bir tür kumaş kolluk ve buna bağlanan kablolar aracılığıyla dokunduğunuz materyalleri hissetmenizi ve herhangi bir joystick kullanmadan, el hareketleriyle sanal gerçeklik dünyasında dolaşmanızı sağlıyor.

HTC’nin Vive Sanal gerçeklik gözlüğü ile bu gelişimi yapan şirket, parmaklara bağlanan ve gözlüğe kadar uzanan kablolar kullanıyor. Elektriksel sinyallerle dokunma hissini taklit eden uygulamanın hassas bir şekilde ağırlık hissi de verebildiği söyleniyor.

Şu an için teknolojik firmalarda denenmeye başlayan ve hassas testlerden geçen cihaz, gelecekte sanal gerçeklik deneyimi ve VR oyun dünyasında da önemli bir değişime neden olabilir.

Valkyrie Industries, şimdilik sadece bir kola uygulanan bu deneyimi daha da geliştirmenin peşinde. Şirket ileride bu deneyimi tüm vücuda etki eden giyilebilir bir kıyafet haline getirmenin peşinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here