Kütüphanemizde nede kitap var öyle değil mi? Her biri bir başkası tarafından kaleme alınmış… Nice sözcüklere sığdırılan, cümlelere ait hayatların satırlarını okuyoruz. Hatta o sayfaları bazen katlamaya bile kıyamıyoruz. Satırların aralarında geçen yaşanmışlıklara olan saygımızdan.

Kitap sevgisi hiçbir şeye benzemez. Hiçbir şey kitap gibi sevilmez. Bambaşkadır insanla ilişkisi. Yeri gelir çok yakın bir dost olur, yeri gelir herkes giderken o kalır avuçlarımızda. Bir o kadar vefalı bir o kadar sırdaştır her solukta.

Kitaplara kulak verin çünkü onların size anlatacakları var. İnsanlığa sesini duyurmak isteyen çok özel bir kitaptan bahsetmek istiyorum size ‘Kayıp Kıta Mu’

Mustafa Kemal Atatürk’ün kütüphanesinde olan ve Ata’nın sık sık okuduğu bir kitap bu. 1926 yılında Kayıp Kıta Mu ilk kez yayınlandı. Pasifik Okyanus’u üzerinde bulunan batık Mu kıtası… Dünya üzerindeki tüm uygarlıkların tek dayanağı olduğu söylenmektedir.

Mu ülkesinde; beyaz veya buğday tenli, koyu iri gözlü, yumuşak bakışlı ve düz siyah saçları olan bir ırk yaşamaktaydı. Doğa güzelliği dillere destan olan Mu ülkesinin tarihteki sırrı neydi?  Gelecek kuşaklar bu batık olan kıtanın insanlara bıraktığı mesajı öğrenip anlayabildi mi?

Sanata, edebiyata ve insana dair görüşmek dileğiyle…

*Puslu Yayınevi Kayıp Kıta Mu- James Churcward