Hayata hiç geç kaldınız oldu mu?

Zaman…

Sonu belli olmayan bir zaman dilinde yaşayıp, yaşadıklarınız akıp giderken usulca hayata geç kaldığınız oldu mu? O an fark etmediğiniz daha sonra bir gece vakti pencere kenarında samimi bir dosta ihtiyaç halini düşünürken, sokak lambasına bakarak buldunuz mu kendinizi?

Ayrılıkların kutsal sanıldığı, kavuşmaların ritüel temalarla buluştuğu masalarda kahraman olarak nereye koydu hayat sizi? Kelimelerin yeterli gelmediği anlar olur bazen ifadelere… Gidenin gelmediği, kalanın kalakaldığı bir Dünya da.

Yüreği kadar kalemi de içten insan canlısı bir yazardan bahsetmek istiyorum size bu hafta Sevgili Yazar Gülsüm Ayışığı…

Gülsüm Hanım’ın ‘Sana Geç Kaldım’ romanını okuduğumda toplumsal hayata dair anekdot buldum mesajlarında. Akıcı, kişinin kendinden birçok şey bulabileceği bir roman. Hasta olan Burak’ın sessizce direnişini toplumsal baskılara maruz bırakılan Derinsu’nun hayatına bir pencere aralayacak olayları kendi perspektifinize göre değerlendireceksiniz.

Sonbaharın sakince kapımızı çaldığı bu günlerde roman okumanın ruhumuzu tamir ettiği aşikâr. Yazar Gülsüm Ayışığı’nın kaleminden bir alıntı paylaşmak isterim. ‘‘Kendimize yakıştığını düşündüğümüz kalbimiz aslında düşündüğümüz insana ait. Bunu hep bildim. Kadınların iç dünyası ilginç, güvende derinlik var.’’


Gülsüm Ayışığı – Ceren Kitap Yayınları

Sanata, edebiyata ve insana dair görüşmek dileğiyle…